Sakarya Detay Haber
Hasan Topçu

SAĞ YANIM

SAĞ YANIM
Bu haber 25 Nisan 2018 - 18:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son yazım sol yanım başlıklı bir yazı idi…Çok ta ilgi gördü…Ama her zaman olduğu gibi şair ve yazar olduğunuz zaman hep ayni şeytani soru…Kime yazıyorsun bu şiirleri diye soruyorlar…Beni tanıyan bazı kadınların burnunu da kaldırdığını düşündüğüm bu duruma bir cevap vermem gerekiyor…Etekleri zil çalanlarla ,kendini bir şey sananlara söyleyecek şiirlerim kadar etkili olacağını düşündüğüm bir cevabım var…Söz benim Sevgi benim değdiniz mi değmediniz mi bilmem sözü ve sevgiyi aldığımda sadece sıradansınız. Bana yapacağınız her nispet edepsizliğinizi büyütür.

Seni çıkarmıştım sol yanımdan cümlesiyle beraber ince hastalığın merkezi bir ciğer lopunu aldırınca da hem akıl hem hem de sevdayı kullanarak içimize sinebilen şeytanı da atmış oluyorum…Tabi doktorlar üzerimde yaptığı çalışmaların böyle sonuçlar verdiğini bilmiyorlar.

Benim haram sınırımı ben belirlerim dediğim için  bazı insanlardaki değişimi görmek hayli ilginç…Şair de olsam güzel şiirler de yazsam güzeli görsem ve sevsem bile sınırımı ben belirlerim düsturu bazılarında oynanacak alan dedikodu, kibir ve başka erkek isimlerini inleme şeklinde değişiklikler göstermekte.

Sol yanım şiirleri yazarken  sağ yanım ise bana gülüyor…’’Bak diyor  sen gönlünün peşinden giderken seni her zaman koruyamam .Akıllı adımlar at. İlim İrfan ve senin karakterin edepsiz yaşamak  üzerine değilsin.

Sağ yanımın çenesi açıldı mı tam bir hanımefendi iştahında konuşur…Öğütler verir…Nasihatler eder.

Hikayeler anlatır ahlak üzerine. Dini rivayetler söyler yanlış yapmamak .Masallar anlatır iyilikler üstüne.

Tam sağ yanıma itiraz etmek isterim. Susarım .Çünkü sağ yanım haklı. Her olayda sağ yanımı dinlemek hep haklı kılmıştır.

Sağ yanımı dinlerken biraz daha sağa baktığımda ,sağ yanımda duran eşimi görüyorum. Elleri omzumda.Ellerinin sıcaklığı konuşturuyor sağ yanımı…Sağ yanımda asaletiyle,edebiyle duruşu ne güzel bir cevap diye düşünüyorum

Ne güzeldir sağ yanınızda edep ve asaletle duranların çokluğunu görmek.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!