Sakarya Detay Haber
Serpil Başer

Tırtılın yolun sonu dediğine Allah kelebek demiş

Tırtılın yolun sonu dediğine Allah kelebek demiş
Bu haber 20 Nisan 2018 - 20:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İnsanın kendisini fethetmesi zaferlerin en büyüğüdür.
Oturduğu yerden başarıya ulaşan tek varlık tavuklardır. Hayallerimiz gerçekleşemez, biz harekete geçmedikçe. Başarmak için önce inanmak gerek. ”Azim paha biçilmezdir. Çok zeki olduğumdan değil, sorunlarla uğraşmaktan vazgeçmediğimden başarıyorum” demiş…Albert Einstein.
 Hayat bir bileği taşıdır ve bu bileği taşı sizi un ufak mı edecek yoksa bileyip parlatacak mı? Buna sadece ama sadece siz karar verirsiniz.
 Hayatta hiç bir şey kolay elde edilmez, harcanmış yıllar, verilmiş emekler, heba edilmiş yaşamlar. Eğer sonunda amacınıza ulaştıysanız başarı, olmadıysa tecrübe olur. Yolunuza çıkan zorluklar sizi yıldırmasın, pes etmeyin, imkansız demeyin. Uzak ve imkansız gözüken bir şey bir anda yakın ve mümkün olabilir. İmkansız diye bir şey yoktur. Çünkü imkansız kelimesinin içinde bile ”imkan” vardır.
Sizle aynı yolu paylaşan, aynı hedefe koşan bir çok kişi olacaktır. Herkes nasibi kadar yol alır. Kimi başında bırakır yolu, kimisi ortada kalır, bazısı hedefe ulaşır. Önemli olan yol boyunca birbirinize gerçekten centilmence destek olmak, saygı ve sevgi içerisinde rekabet etmektir. Şunu iyi biliniz ki kimse kimsenin kısmetini elinden alamaz. Olacakla öleceğin önüne geçilmez. Aynı gemide yolcu olduğunuzu unutmayın, gemi batarsa hep beraber batacaksınız. Savaşınız hep kendinizle olsun, nasıl daha iyi olurum, nasıl çalışmalıyım, neler yapmalıyım, eksiklerim nelerdir dediğinizde kendinizi, bileyip parlattığınızı göreceksiniz ve inanınki fark edileceksiniz. Rakibine, yol arkadaşına çamur atarsan, önce senin ellerin kirlenecek. Unutma kalite insanın ruhundadır.
Rekabet ürünlerde en iyiyi ama insanlarda en kötüyü ortaya çıkarır ve rekabette dostlar birden düşman kesiliverir.
Diğerlerinin ne yaptığını önemsemeyin, işinizi yaptığınızda daha iyi yapın kendi rekorunuzu her gün bir daha kırın, başarılı olacaksınız.
Unutmayın tırtılın yolun sonu dediğine Allah kelebek demiş…..

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!