Sakarya Detay Haber

“MASKE” İLE FARKINDALIK YARATTILAR

“MASKE” İLE FARKINDALIK YARATTILAR
Bu haber 16 Nisan 2018 - 8:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerinden Rabia Kökçan,Kübra Zeren, Hacer Büşra Şavuk, Selin Kızılbuğday, Sedanur Ertürk Ezgi, Emine Ceylan, Kübra Koç, Sibel Pehlivan, Prof. Dr. Zafer Danış tarafından” Sosyal Hizmet Kuram ve Yaklaşımları iki dersi” ile verilen proje kapsamında engelli ailelerine, engelli hakları ile ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı.

Ailelerin moral ve motivasyonunu yükseltici etkinlik düzenlendi. Bu etkinlik kapsamında aileler ile birlikte yemek , yendi ardından müzikli eğlence ile güzel bir gün geçirmeleri sağlandı.

Proje kapsamında Sakarya’nın Serdivan ilçesindeki Serdivan Özel Eğitim Anaokulunda düzenlenen etkinlikte, engelli ailelerin arz ve talepleri, bazı problemleri seminer veren sosyolog aracılığı ile Belediye’ye ulaştırılması sağlandı. Ayrıca bu ailelerin devletin engellilere ve engelli ailelerine yönelik hizmetlerinden haberdar olmalarını sağlayıcı seminer düzenlendi.

Sağlık sorunları ile mücadele eden ailelerin problemlerinden birinin de toplumun süreğen hastalığı olan bireylere karşı eksik bilgiye sahip olup, olumsuz bir bakış açısı geliştirmiş olduğu saptandı. Bunun sonucunda toplumda farkındalık oluşturmak adına “Maske kullanan bireylerin mikrop saçmadığı, aksine mikroplardan korunmak amacıyla maske takmak durumunda olduklarına dair bireysel olarak bilgilendirme yapıldı, broşür ve maske dağıtımı gerçekleştirildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!