Sakarya Detay Haber
Hasan Topçu

ZATEN ÖLMEYİ BİLİYORLAR

ZATEN ÖLMEYİ BİLİYORLAR
Bu haber 10 Nisan 2018 - 18:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bomba diyorlar

Füze diyorlar

İlle de nükleer silahlar

 

İlle de atom bombası

İlle de hidrojen bombası

 

Kısaca ölüm diyorlar,

Bir şeyler icat etmişler gibi

İnsanlar, yaradılıştan beri

Zaten ölmeyi biliyorlar.

 

1991 yılında yazdığım bir şiirle başlıyorum bu haftaki yazıma. Suriye son yıllarda tam da bu silah denemelerinin yapıldığı bir ülke. Basiretsiz bir yöneticinin halkını yavaş yavaş ve vahşice yok ettiğini görüyoruz. Kime çalışıyor? Amacı ne? Akıl sahibi hiç kimsenin mantıklı bir değerlendirme yapamadığı bir yöneticilik yorumu.

Sıfatı Müslüman! Kendi halkına kimyasal silah atabilecek kadar insanlıktan yoksun…Yıkılan şehirler, yok edilen insanlar .Memleketini terkeden milyonlarca can. Her noktada tarumar edilen yüzlerce yıllık kültür..

İnsan bu kadar kör ve zalim olmayı nasıl başarabilir anlamak zor. Suriye’ yi  boşaltmak hem de kanlı boşaltmak kime hizmettir? Vatandaşının büyük bir bölümüne düşman olup onu kimyasal silahlarla yok etmek bir yöneticiye ne kazandırır? Bu  insan kime çalışmaktadır? Gayesi nedir?

Masum halkına kimyasal silah atarak topluca katliam yapmak nasıl bir gözü dönüklüktür ki anlaşılır gibi değildir.

Bu kan deryasında huzur bulunmaz. Devam edecek iktidar da bu kanın vebalinden kurtulamaz. Bu zavallıyı kışkırtanlarda bu vebalden kurtulamaz.  Dilerim döktükleri kanda boğulurlar.

‘Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar’ ifadesinde tam da manasını bulmuş şu sahte insanlık havarileri neden sessizler .Avrupa  teleskopla izliyor ektikleri silah zehrini. Yüzsüz ve ahlaksızca. Boşuna silahlarınız için sevinmeyi bırakın .İnsana faydalı icatlar yapın zira yaptığınız silahlar bir marifet değil. Sadece görülmese de gönlünüze yazılacak bir katil yaftasından öte bir kazancı olmayacaktır.

 

Kısaca ölüm diyorlar,

Bir şeyler icat etmişler gibi

İnsanlar, yaradılıştan beri

Zaten ölmeyi biliyorlar.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!