Sakarya Detay Haber
Rahim Varol

MEMURU KAYBETTİK, HÜKÜMSÜZDÜR

MEMURU KAYBETTİK, HÜKÜMSÜZDÜR
Bu haber 12 Mart 2018 - 21:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yıllarca memurun sosyal ve ekonomik hakları için mücadele ettik. Elimizden tutan olmadı.Sesimizi duyan olmadı. Olmadığı gibi pişmiş aşımıza su katmayı da başaranlar oldu. Yıllarca liyakatsız atamalar yüzünden üyelerimiz mağdur edildi. Bir kişi çıkıp insanlık adına siz nasıl ayrım yapıyorsunuz bu nasıl bir insan haklarına saldırıdır, demokrasiye yakışmaz ,özgürlük anlayışımıza yakışmaz diyemedi.

TOPLU SÖZLEŞME MASALARI KABUSUMUZ OLDU

Toplu sözleşme masalarında iktidar ve memur -sen %2.5 + %5 zamlara varabilen anlaşmalara imza attılar .Bazen memura verilen hakları da yine toplu sözleşme masalarında ellerinden aldılar. Devleti yönetenler memuru mağdur etmeyeceğiz derken,mağdur ettiler verilen sözler tutulmadı. Zamanında Atamaları fetö ile birlikte yapan memur-sen li yöneticileri unuttular. Yeni kapı ruhu dediler, milli birlik beraberlik dediler. Uygulamaya gelince dediğim dedik çaldığım düdük dediler. Defalarca ama iktidar ama muhalefette bulunan siyasi parti temsilcilerine gittik. Biz söyledik biz işittik. Aldığımız cevaplar öyle şey olmaz ,öylemiymiş ,yapma ya,biz gereğini yaparız vs.vs.vs. bir arpa boyu yol alamadık. Malum sendika istediği gibi at koşturdu müdür atadı müdür aldırdı .Memurun vebaline girdi birde iktidar partisini vebale soktu. ……………………………………………………………….

ÖRTEMEZSİNİZ.

Memur sen yetmiyormuş gibi birde bazı kurumlarda hak iş ortaya çıktı (doğumevinden örnek verdik açıklama yaptık ülkeyi yönetenlerden bir tanesi çıkıpta ne oluyor demedi)eski adıyla taşeron çalışanlar üzerinde baskı kuruldu.Koltuk gücü bu çalışanları ezmek için kullanılmaya başladı. Öyle bir algı ki iktidar partisi vekilleri arkasında duruyor denildi. İnsanlar korkudan derdini anlatamadı.

MEMURUN DURUMUNU GÖZDEN GEÇİRMELİSİNİZ

Memur her geçen gün geçim sıkıntısına giriyor yine ek zam yok.Yardımcı hizmetler çalışanları Genel idare hizmetlere geçirilsin dedik ses yok.Maliye Bakanı Söz verdi kurum içi uzmanlık sınavı açacağız dedi .Neredeyse bir yıl oldu . Verilen sözden eser yok. Memur her geçen geçen gün iş yükü altında eziliyor. Mesai yok ikramiye yok. Yol parası yok .Yemek parası yok. Eğitim parası yok. Yakacak parası yok .Her kurumda sorun var bir kurumda şofür ün hak ettiğini diğer kurumdaki şoför hak edemiyor.Bir kurumda uzman memur ile bir diğer kurumdaki uzman memur arasında fark var. A kurumunda yeşil pasaport hakkına sahip olan fakat aynı işi yapan adliyedeki zabıt katibi yeşil pasaporttan yoksundur. 657 sayılı kanunda değişiklik yapılması kaçınılmaz bir hal almıştır. Ancak tek kırmızı çizgimiz memurun iş güvencesidir. Sosyal ve ekonomik hakların günümüz şartlarına göre güncellenmesi kaçınılmazdır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!