Sakarya Detay Haber

ŞENOCAK’TAN “ALLAH’IN BOYASI VAR MI?” SORUSU

ŞENOCAK’TAN “ALLAH’IN BOYASI VAR MI?” SORUSU
Bu haber 09 Şubat 2018 - 8:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir dönem Sakarya Üniversitesinde görev yapan, ardından Diyanet İşleri Başkanlığına getirilen Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından Diyanet İşleri Başkanlığındaki görevinden alınan, ancak bir süre görevine geri dönen ilahiyatçı İhsan Şenocak, verdiği son vaazinde “”Hayatımızda Allah’ın Boyası Var mı?” sorusuna yanıt verdi.

İşte Şenocak’ın yanıtı:

“İSLAM SADECE İMAN, ORUÇ VEYA HAC DEĞİL”

“İslam sadece iman değil, sadece oruç değil, hac değil, düşünce değil, hayatın bütün şubelerine taşırsanız Allah ve rsul davasını o zaman Allah boyası olur.

“ALLAH VE MUHAMMEDLE SAVAŞANLAR YOKSA ALLAH’IN BOYASI VAR”

Mahalleye bakın evinize bakın, sokağınıza bakın, faizi alanlar verenler faiz işlemi yapanlar Allah’a Resulüne savaş açtılar. Onunla savaşıyorlar. Allahla, Hz Muhammed ile savaşanlar yoksa, Allah’ın boyası var. Bakın oturduğunuz mecliste de oturduğunuz halkalara bakın. Eğer duygularınızı terbiye ettiyseniz gıybet yoksa oturduğunuz mecliste o zaman sende Allah boyası var.

“MÜSLÜMANLAR KARDEŞTİR, BİRBİRİYLE SAVAŞMAZLAR”

Müslümanlar sadece kardeştir, onlar birbiriyle savaşmazlar, onlar Türk, kürt,laz olmasına değil, müslüman olmasına bakarlar, yanındakine, aynı dili konuşmasına değil, aynı Allaha iman etmesine bakarlar.

Eğer yürürken yanında senin gibi Hz Muhammed’e iman edenler varsa, yol arkadaşlarını onlardan seçtiysen selamullah ya aleyküm. Allahın selamı üzerine olsun.”

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!