Sakarya Detay Haber
Turan Ateş

CHP KURULTAYA GİDİYOR… AMA…

CHP KURULTAYA GİDİYOR… AMA…
Bu haber 31 Ocak 2018 - 23:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yıl 1978 Haziran ayı….Danıştayımızın çiceği burnunda genç Hakimlerindenim…
CHP, Merhum ECEVİT’in Genelbaşkanlığında İKTİDAR….Merhum DEMİREL; Ecevit’e BAŞBAKAN demiyor…
” HÜKÜMETİN BAŞI…” diyor….
Ben Merhum DEMİREL’e kızıyorum….Danıştay Genel Sekreteri olan-Saygı duyduğum,sonradan Danıştay Başkanlığı; eski YHK Üyeliği,HSYK Üyeliği,YSK Başkanvekilliği yapan- Süleyman TÜRKOĞLU Ağabeyimiz bana…
“Oğlum DEMİREL’e kızabilirsin…Ecevit’e kızabilirsin….Ama AP.ne ve CHP.ne kızma….O Partilerimizi aşagılama….Birisi İKTİDAR olur…Öbürü de MUHALEFET olur…
Ülke Yönetimi için …Demokrasimiz için; bu iki partimiz güvencedir….” dedi…
Merkez Sağı temsil eden AP. ve devamı olan DYP.si yok oldu….
Bugün Anamuhalefet Partisi olan CHP.de yok olursa….Demokrasimiz ne olur?….Çünkü CHP; TC Devletini Kurtuluş Savaşı ile özdeşleştirerek kuran Siyasi Partidir…KUVA-I MİLLİYE’nin devamıdır….
OLAĞAN KURULTAYA gidiyor….
Dört tane Genelbaşkan Aday Adayı çıktı….Ondört tane çıksın… Önemli değil…Demokrasinin gereğidir…
Yalnız CHP.nin KURULTAYININ sonuçları çok önemlidir…
Bunun yanında oluşturulacak olan PARTİ MECLİSİ…DİSİPLİN KURULU…DENETLEME KURULU….Ve Parti Meclisi içinde oluşturulacak olan YÖNETİM KURULU….
Bu Kurulları CHP.nin tüm illerde gelen DELEGELERİ OLUŞTURACAKTIR…
İllerden gelen DELEGELERİ Kimler belirledi?….Parti Tüzügüne ve Seçim Mevzuattına uygun olarak belirlenebildi mi?… Kocaman bir HAYIRRRRRR…
Ufak Yerleşim Bölgelerinde FEODAL Yapı etken oldu….Büyük Kentlerde ise; BÖLGECİLİK etken oldu…
DELEGELERİN Belirlenmesini ; İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakimlerine bırakmak gerekir. Siyasi Partiler Yasası ve Seçimlerin Temel Hükümleri Hakkında ki 298 Sayılı Yasa uyarınca belirlenmesi gerekir.
Mevcut Uygulama ise; Her Siyasi Partinin Mevcut Yönetim Örgütlerinin Mahalli Üye durumlarına göre belirlenmektedir…Elbette mevcut Yönetim; Kendisine OY VERECEK KİŞİLERDEN DELEGASYONU Oluşturmaktadır….Bu gün Siyasi Partilerin Deleğe belirlemesinde Yargı Denetimi de yoktur….Ben konuyu “Seçim Hukuku ” adlı kitabımda yeteri kadar inceledim ve Hakim Yönetimindeki Kurullarla belirlenmesi gerektiğini ortaya koydum….
Yine bazı Siyasi Partilerimizin Yönetimleri; Milletvekili veya Belediye Başkan Adaylarını; TEMAYÜL YOKLAMASI yaparak; ADAYLARI belirlemektedirler…Bu bir ALDATMACADIR….Temayül Yoklamasını mevcut Yönetim yapar….Bu seçim adil olamaz…
TARAFSIZ-BAĞIMSIZ HAKİM ( bu hususlar çok önemli ) YÖNETİMİNDE YAPILMAYAN TÜM SEÇİMLER SAĞLIKLI DEĞİLDİR….Her zaman da TARTIŞILIR…Ve tartışmaya da açıktır…

İktidar Partisi AKP.den METAL YORGUNLUĞU nedeni ile Görevi bırakanlar-bıraktırılanlar oldu….
Anamuhalefet Partisi CHP.den bu METAL YORGUNLUĞU yokmu?..
CHP şimdiden ilan etti…” Ankara-İstanbul Belediye Başkanlıklarını kesin alacaklarmış…” Hayırlı olsun….
CHP bu KURULTAY’da; BÖLGECİLİĞİ….MEZHEPCİLİĞİ….BİATÇILIĞI bir tarafa bırakarak; Yönetim belirlemez ve Belediye Başkanlıklarınada ADAY göstermezse; “Karşıkı Dağlar kar ile boran….” CHP.ye oy vermiş SEÇMENDE; “Aldı içerimi dert ile verem…” tangosunu mırıldanır….
O zaman iş CHP Kurultay Delegasyonuna büyük bir görev ve sorumluluk düşüyor…
Yönetimdeki YETERSİZLERİ…YORGUNLARI…Halka Güven ve Umut veremeyenleri Yönetimden uzaklaştır…İyi bir Parti Meclisi oluştur….
Şimdiden söylentiler dolaşmaya başladı…İstanbul-Ankara Belediye Başkanlıkları için; sözde partinin ağır topları ADAY-Metal Yorgunları- gösterilecek….Tıpkı Ekmelettin Bey’in Aday gösterilmesi gibi…Tıpış, Tıpış bizde sandığa gidip oy vereceğiz!….
Bu KADROLARIN Aday gösterildiğinde CHP. Belediye Başkanlık Seçimlerini kazanmayı unutsun…
EVET…EVET….CHP.li DELEGELER….YETKİLER SİZİN…Ama Sorumluluk da Sizin….
Bilmiyorum…Bu gidişle CHP. ANAMUHALEFET PARTİSİ Sıfatını da kaybederse hiç şaşırmayalım ve sorumlu da aramayalım….
Kurultay Delegasyonu ve bu Delegasyonu yönlendiren azınlık ve metal yorgunu olan Kadro SORUMLUDUR….
Şu anda CHP.ye umut bağlayan ve oy veren; özveri ile çalışan Taraftarları son derece huzursuz ve umutsuz….Daha da kötüsü mutsuz….
Umarım ben yanılırım….

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!