Sakarya Detay Haber

Başkan Dişli’den eğitime tam destek

Başkan Dişli’den eğitime tam destek
Bu haber 25 Ocak 2018 - 10:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Kodla Sakarya” projesinin tanıtımı çerçevesinde, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve beraberindeki heyet, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi ziyaret etti.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve bir grup eğitmen, “Kodla Sakarya” projesinin tanıtımı çerçevesinde Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi ziyaret ederek proje ile ilgili fikir alışverişinde bulundu. Projenin akademik danışmanlığını yapan Dr. Metin Çengel, “Kodla Sakarya” projesiyle ilgili Başkan Dişli’ye bilgi verdi. Çengel konuşmasında projenin önemine vurgu yaparak“Projemizin startını 5 Ocak itibariyle verdik ama proje sonu olmayan bir projedir. Hedeflerimizi yakın orta ve uzun vade olarak ayırdık. Dünyada teknolojik anlamda kartlar yeniden dağıtılıyor. Birçok ülke daha anasınıfı seviyesinde öğrencilere yazılım ve kodlama konusunda eğitim vermeye başladı, bizler de bu gelişime ayak uydurmak zorundayız. Gelecekte neredeyse her alan yazılım kodlarla şekillenecektir. Bu konuda şehrimizin bütün dinamiklerini harekete geçirerek bilgi teknolojileri konusunda çocuklarımızı çok üst seviyede eğitmemiz gerekiyor.  Kullandığımız  teknolojiye ne kadar hakim olursak o kadar güçlü ve kültürlü bir toplum oluruz” dedi.

YAZILIM KODLAMA

Ziyarette konuşan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, projeyle birlikte çocukların erken yaştan itibaren bilgi teknolojileriyle tanışacağını vurgulayarak,“Yeni dünyanın dilini öğrenen çocuklarımız, teknolojiyi tüketen olmaktan çıkıp teknolojinin üreticisi olacaktır. Biz eğitimciler olarak kodlamanın öneminin farkındayız. Yaşadığımız yüzyılda geleceğin dili olacak bilgi teknolojilerini, eğitime uyarlayarak erken yaşta çocuklarımıza transfer edeceğiz. Ben inanıyorum ki, gelecekte Sakarya’dan yazılım konusunda Türkiye’yi ve dünyayı yönetecek genç beyinler çıkacaktır” dedi.

TEKNOLOJİYE AYAK UYDURMALIYIZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuşmalarına başlayan Başkan Dişli, projenin sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirterek “Öncelikle böyle bir projede emeği geçen başta İl Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere tüm eğitimcilerimizi yürekten kutluyorum. Bizler geleceğe yön veren bir ülke olmak istiyorsak, çocuklarımızı teknolojinin getirmiş olduğu yeni reflekslere göre yetiştirmek durumundayız. Çocuklarımıza bilgi teknolojileri konusunda vereceğimiz eğitim aynı zamanda onların analitik düşünmesini ve problem çözme yeteneklerinin artmasını sağlayacaktır. Bizler bu konuda gençlere ne kadar olanak sağlayabilirsek, gelecekte de ülke olarak ihtiyaçlara o ölçüde cevap verebilecek duruma geleceğiz. Bu vesile ile ben bir kez daha emeği geçen tüm eğitimcilerimizi kutluyor ve bu heyecan dolu projenin sonuna kadar arkasında olduğumuzu söylemek istiyorum” diye konuştu.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!