Sakarya Detay Haber

A.Gaffar Okkan Mezarı Başında Anıldı

A.Gaffar Okkan Mezarı Başında Anıldı
Bu haber 24 Ocak 2018 - 22:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şehit Emniyet Müdürü A. Gaffar Okkan Mezarı Başında Anıldı

Diyarbakır Emniyet Müdürü iken 24 Ocak 2001 tarihinde uğradığı saldırı sonucu birlikte görev yaptığı 5 polis memuruyla birlikte şehit edilen Ali Gaffar Okkan, şehadetinin 17. yıl dönümünde Hendek ilçesindeki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.
Hendek Belediye Mezarlığındaki anma törene; Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun yanı sıra; dönemin Diyarbakır Valisi Cemil Serhadlı, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yiğit, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Ali Gaffar Okkan’ın eşi Zerrin Okkan, kızı Sezin, ablası Sebahat Arslan ve Gülsüm Özgen, Gaziler, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Sakarya Şube Başkanı Hayrettin Kaplan, Emekli Emniyet Müdürleri Derneği Başkanı İsmail Çalışkan, polisler ve çok sayıda seveni katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın özgeçmişi okunduğu törende, Şehit bir tanede olsa bin tane de olsa kayıp ve daimi üzüntü kaynağı. Ama bu memlekette birkaç nesil öteye gidildiği zaman ailesinde, sülalesinde şehit olmayan kimsenin olmadığını görüyoruz diyen Vali Balkanlıoğlu, “Gaffar Okkan müdürümüz ile beraber çalışmadık ama uyguladığı yöntem ile çalışmalar Türkiye’ye örnek olan yöntem ve çalışmalardır. Emniyet ve asayiş işlemlerini yürütürken halkı yanına almak, halktan kuvvet ve destek almak son derece önemlidir. Halkla kaynaşmak önemli, onlarla abi-kardeş ilişkisinde olan çok kaliteli bir müdürümüzdü. Bundan dolayı Diyarbakır’da terörle mücadelede halkın desteği ile çok büyük mesafeler almıştı. Halk devletinin yanındaydı, işte bundan hoşlanmayan, orada rahat ve huzuru istemeyen teröristler, hain bir pusu kurarak kalleşçe şehit ettiler. Benim öz dedem de Çanakkale’de şehit olmuş. Babam, babasını hiç görmemiş, annesinin karnındaymış.
Şuanda çok önemli bir savaştayız, Bu savaşta da Şehitlerimiz var. İnşallah oradan başka acı haberler gelmez ve güvenlik güçlerimiz bu terör tayfasının kökünü kazır, bütün dünyaya rağmen onu temenni ediyor ve bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Hendek Belediye Başkanı Ahmet Kavakçı ve Eski Emniyet Müdürleri Derneği Başkanı İsmail Çalışkan’ın da birer konuşma yaptığı törende, Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın mezarı başında Kuran-ı Kerim okunup dualar edilirken, protokol üyelerince mezarına karanfil bırakılmasının ardından program sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!