Sakarya Detay Haber
Rahim Varol

YA SÖZ VERMEYİN, YADA SÖZÜNÜZÜ TUTUN

YA SÖZ VERMEYİN, YADA SÖZÜNÜZÜ TUTUN
Bu haber 21 Ocak 2018 - 13:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SAYIN BAKANIM YA SÖZ VERMEYİN, YADA VERDİĞİNİZ SÖZÜ TUTUN

Sayın Maliye Bakanımızın Nisan 2017 de Kurum içi uzmanlık sınavının açılacağını Sapanca Vergi Dairesinin açılışında söylemesinin üzerinden 10 ay geçti ve onlarca da KHK çıktı. Uzmanlık sınavı bir türlü çıkmadı. Uzmanlık sınavlarına maliye bürokratı iken sınırlamayı siz koydunuz ve bu sorunu çözmelisiniz.Uzmanlık sınavı bekleyenlere umut verildi ve bu sınavı açacağınızı kulaklarım ile de duydum.

Ardından yine adliyelerde çalışan mübaşirlerin GİH sınıfına geçirilmesi içinde verilen sözler bu güne kadar tutulmadı. Yıllardan beri gündeme getirdiğimiz mücadele ettiğimiz bu durumu acilen çözmelisiniz. Zaten memurlar yoksulluk sınırı altında maaş almakta ve ekonomik sıkıntılar çekmektedir. Artık her kurum çalışanına uzmanlık kadroları verilmelidir. YHS kaldırılmalıdır.

4-b ve sözleşmeli personelde kadroya geçirilmelidir. İnsanların doğumundan ölümüne kadar hizmet eden kamu çalışanları hak etmediği uygulamalar ile mağdur edilmemelidir. Sayın Bakanım önümüzde çıkacak olan ilk khk ile bu sorunları çözerek verdiğiniz sözleri de tutmuş olacaksınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!