Sakarya Detay Haber

“GÖREVE İADE” KARARI İÇİN BUNLARI YAZDI

“GÖREVE İADE” KARARI İÇİN BUNLARI YAZDI
Bu haber 15 Ocak 2018 - 10:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü iken, Fetö soruşturması kapsamında görevinden ihraç edilen Mustafa Çuhadar, ByLock listesinden çıkarılmasının ardından, bu kez de görevine iade haberini yorumladı.

“KÜSMEK YOK”

Çuhadar göreve iade kararını sosyal medya hesabından değerlendirirken, “Küsmek yok Ümmet için, Ülkemiz için çalışmaya devam” diye yazdı.

HESABINDA DİKKAT ÇEKEN DEĞİŞİKLİKLER

Mustafa Çuhadar ayrıca, facebook hesabında yaptığı değişikliklerle dikkati çekti. Profil resmine Sakarya Detay Haber’de yayınlanan “ByLock listesinden çıkarıldı” notunu düşen Çuhadar ayrıca, hakkında kısmına da “Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü idi” ibaresini ekledi.

İşte görevine iade edilen Mustafa Çuhadar’ın sosyal medyadaki yorum yazısı:

“Küsmek yok Ümmet için, Ülkemiz için çalışmaya devam.
12 Ekim 2016’da başlayıp, 7 Şubat 2017 ‘de üzerimize zifiri bir karanlık gibi çöken, 21 Şubat’ta bir gece vakti ailesinden, çocuklarından ve özgürlüğümden koparılıp Hz. Yusuf misali mahpuslara koyulup 175 gün fetöcü teröristlerin psikolojik işkencesine maruz kalıp önce özgürlüğüme kavuşup şimdi de görevime iade edilmemin buruk da olsa sevincini yaşıyoruz.
Bu zor süreçte başından beri yanımda olan başta ailem, yarın başıma bir sıkıntı gelir mi? Beni linç ederler mi? Siyasi hayatını tehlikeye girer mi? Bana da iftira atarlar mı? gibi soruları aklına bile getirmeden açığa alındığım andan beri her zaman ve her yerde “Mustafa Hoca fetöcü olamaz, ben çok iyi tanırım, ben baylok maylok bilmem ” diyen ve müslümanca bir tavır gösteren Kocaali Belediye Başkanı Sayın Ahmet Acar’dan, akrabalarımdan, Cihannüma başta olmak üzere Sivil Toplum Örgütlerinden, mesai arkadaşlarımdan, komşularımdan, çocukluk ve okul arkadaşlarımdan, öğretmenlerimden, dostlardan, Kocaali halkından, bu sürecin kahramanları Av. Ali Aktaş, Koray Peksaray ve Tuncay Beşikçi’den ve buradan bize destek olan herkesten razıyım Rabbim de binlerce kez razı olsun.
Bir de ufak sitemim olacak, bu süreçte az da olsa arayıp hal hatır sorma cesareti gösteremeyenler; bana da sen falancayı aramışın, sen de fetöcüsün iftirası atılır diye düşünen iyi gün dostlarım, müjde, artık arayabilirsiniz.
Süreçte unutmayalım ki hepimiz sınava tabi tutulduk. Her sınavın elbette ki kazananları ve kaybedenleri vardır. Rabbim her zaman kazananlardan eylesin. Ön yargılı ve bir şey olmasa böyle olmazdı, bak beni tutukladılar mı? deyip bizi peşinen suçlu ilan edenler; bizden helallik dilemeden cennete mi gireceğinizi zannediyorsunuz?
Demek ki Devletimiz de hata yapabilirmiş. Devletlerin de insanlardan müteşekkül olduğu, insanın olduğu yerde hataların da olabileceği unutulmamalıdır.
15 ay evvel ayrıldığım ve özel eşyalarımı dahi almadığım (görevime iade olacağıma emindim) görevime döndüğüm içim Allah’a sonsuz hamdu senalar olsun.”

HABER HÜLYA SÜRÜCÜ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!