Sakarya Detay Haber

DOKTORA “MUŞTALI” DAYAK..!

DOKTORA “MUŞTALI” DAYAK..!
Bu haber 08 Ocak 2018 - 0:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çayırova’da bir sağlık Ocağı’nda görevli doktor, görevi başında bir hasta tarafından darp edildi

Çayırova Özgürlük Mahallesi Güzeltepe Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli Doktor Bilal Kemik, geçtiğimiz hafta görevi başındayken A.I. isimli hasta yakını tarafından darp edildi. Öğleden sonra muayeneye gelen hasta yakını A.I.  içeride hasta olmasına rağmen Doktor Bilal Kemik’ten önce kendi hastasına bakmasını istedi. Doktor Bilal Kemik,  o anda hastası olduğunu ancak tedavi bittikten sonra bakabileceği yanıtını verdi. Doktor Kemik’in bu yanıtına çok kızan A.I. önce beraberindeki hastayı dışarıya çıkardı.

MUŞTA TAKARAK DÖVDÜ

Muayenehaneden çıkan A.I. isimli vatandaş cebinden çıkardığı muşta adı verilen bir cismi parmaklarına takıp tekrardan muayenehaneye girdi. A.I. içeri girer girmez Doktor Bilal Kemik’in suratına yumruk attı.  Olayı gören diğer hastalar ve vatandaşlar araya girmesiyle Doktor Kemik saldırganın elinden kurtarıldı. Başka bir sağlık merkezine götürülen Doktor Bilal Kemik tam 20 gün iş göremez raporu aldı. Saldırıdan hemen sonra Çayırova Polis Merkezi’ne giden Doktor Kemik, A.I.’dan şikâyetçi oldu. A.I.’nin şikâyeti doğrultusunda ifadesine başvurulan A.I daha sonra adli mercilere sevk edildi.

MESLEKTAŞINA DESTEK

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Senol Ergüney,  görevi başında darp edilen Çayırova Güzeltepe Aile Sağlığı Merkezinde görevli aile hekimi Uz. Dr. Bilal Kemik’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Aile sağlığı merkezinde görevli hekimlerle de görüşen Ergüney “Kurum olarak şiddete uğrayan arkadaşımıza sonuna kadar destek olacağız. Sağlık çalışanlarımız yalnız değildirler. Şiddete uğrayan arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Darp olayını gerçekleştiren şahsın, adalet önünde hak ettiği cezayı alacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!