Sakarya Detay Haber
Serpil Başer

Evvela Samimiyet…

Evvela Samimiyet…
Bu haber 21 Aralık 2017 - 15:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Evvela samimiyet..
Bana bir parça yüreği güzel samimi insan lazım. Sahte yapmacık yüzlerden, fesat kalplerden, kötü niyetlilerden usandık. İnsan içinde insana hasret kaldık. Nerede o gerçek dost dediklerimiz, can ciğer arkadaşlarımız, komşularımız. Neredeler? Oyun bitti! Çıkın dışarı, pes ettik bulamıyoruz sizi sobeleyin artık. Şu halimize bakın, bakın çekinmeden etrafınıza bakın. Her yerde insan var varda, adam gibi adamlar , kadın gibi kadınlar neredeler? Onları yavaş yavaş yok ediyoruz. Şu fani dünyada elimizdeki değerleri kaybediyoruz. En kötüsüde SAMİMİYETSİZLEŞİYORUZ. Dünya telaşı diyoruz, yaşam savaşı diyoruz, kavga gürültü içinde kendimizide tanıyamıyoruz.
Takdir edilmek için, makam edinmek için, üç kuruş para için, maske takmaya, şekilden şekile girmeye gerek yok. Samimiyet en büyük değerdir. ”Ye kürküm ye” … Bilmeyen yoktur bizim Nasrettin Hocayı. İşte günümüzde de varsa ”kürkün” olursun üstün, ya da sürünürsün. Neden böyleyiz, karşılıksız sevgi bile veremez olduk birbirimize. Malınızı mülkünüzü bir afet ansızın alıp götürebilir, Karun kadar zengin olsan ne yazar. Kibirli, gururlu, kimseyi beğenmez bedenimizide ölüm alıp götürebilir. Firavun gibi olsan ne yazar. Geriye mi afetten kalan enkaz, bedenden kalan insanlarda bıraktığınız izler.Tabiki belli bir oranda herkes çıkarı için kendine fayda sağlamak için çalışıyor ama abartmadan, kırmadan ,dökmeden yapmak lazım.
Aldanma insanların samimiyetine,
Mefaatleri gelir her şeyden önce,
Vaad etmeseydi Allah cenneti,
Ona bile etmezlerdi secde.
Ezelden beri vardı, ebede kadarda mutlaka olacaktır. Mefaatçilik…
Kıymetli bir dostum insanları ”Sinek” ve ”Arılara ”benzetmişti. ”Sinek tipli insanlar, nerede bir pislik varsa oradadırlar ve her yere mikrop taşırlar,bulaştırırlar,zarar verirler.Arı tipli insanlar ise çalışkan işiyle uğraşan , faydası olan üretken kişilerdir” demişti. Haklıydı gerçekten böyle değilmi ? Rabbim cümlemizi Sineklerden korusun, Arılarla dost oldursun.
Samimiyet yüreklerin konuştuğu bir dildir. Çoğunun yüreği buna yetmez. Gönülden gönüle akar hissettirir. Sahte insanlarıda, candan olanlarıda anlarsınız aslında bir bakışta.. Sadece Kimini idare edersiniz……. Sesiz ve sakince.
Samimiyet mesafelere bağlı olsaydı , güneşe en yakın zirveler buz tutmazdı…..

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!