Sakarya Detay Haber
Rahim Varol

KOLTUĞU BOL GELEN YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ…

KOLTUĞU BOL GELEN YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ…
Bu haber 20 Aralık 2017 - 20:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KOLTUĞU BOL GELEN YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ, SEN ANCAK KAPI DİNLER VE DİNLETİRSİN

Uzun süreden beri bir kaymakamlıkta görev yapan yazı işleri müdürü olan ve uzun yıllar o koltukta oturduğunu söyleyen bu kişiye bu güne kadar bir çok çalışan sessiz kalmış. Nihayet kendimde bu müdürün bazı davranışlarına şahit olduğum için sendikacılığımızın gereği çalışanların rahatsız edilmesine baskı yapılmasına mobing uygulamalarına sessiz kalamadım.

Yaklaşık beş altı ay önce sendika temsilcimizin durumu önce yetkililere bildirmesini söyledim ancak durum ile ilgili yetkilinin duyarlı olduğunu halde uyarılara rağmen yazı işleri müdürü baskıcı tavrından vazgeçmedi. Görevi kötüye kullanmadan mahkemelik olan bu müdür personele benim ile ilgili vereceğiniz ifadeleri benim söylediğim şekilde vereceksiniz diyerek baskı yapmasının yanı sıra çalışanları bu yönde tehdit etmesi de cabası . Birde üstüne vazife olmayan işlere karışması da ayrı bir boyut ,sendikal manada yorum yapması yön vermeye çalışması da mevcut. Geçtiğimiz günlerde kaymakamlık ziyaretimde gelişen bir durum çalışanların ne kadar haklı olduğunun bir göstergesi .Üye ziyaretimde dışarıdan yada başka bir kuruluştan odaya gelenlerin söyledikleri skandal bir söz ile karşılaştım ,kişilere neden gelindiği sorulduğunda yazı işleri müdürü git bakalım odada ne konuşuyorlar demesi oda yetmiyormuş gibi utanmadan sıkılmadan kendisinin gelip kapıdan neler konuşulduğunu dinlemesi kabul görecek bir davranış değildir.

Ey yazı işleri müdürü o makamı böyle gereksiz davranışların ile yıpratmaya ne hakkın var. Sendikamızın bu durumları her zaman araştırarak gereğini yaptığından bihaber olan bu müdür haksızlığa karşı susacağımızı mı zannetti orası bilinmez. Uzun yıllar müdürlük yaptığını söyleyen bu müdür şunu iyi bilmelidir ki sonuca ulaşana kadar Sendika olarak konu ile ilgili hukuki her yola başvuracağız.

Mobing yapıp kapı dinleyeceğine ayaklı dinleyici yollayacağına o koltuğun hakkını versen, hem çalışanlara hem vatandaşa hemde ülkemize iyilik etmiş olurdun.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!