Sakarya Detay Haber

GEYVE HALK OYUNLARI EKİBİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

GEYVE HALK OYUNLARI EKİBİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ
Bu haber 10 Aralık 2017 - 10:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Mahalli Dal Halk Oyunları Şöleninde Sakarya’yı temsil eden Geyve Halk Oyunları Ekibi Türkiye 1. Oldu.

Geyve Belediyesinin ” Geyve Yöresi Halk Oyunları Ekibi” Sakarya İlini temsil ettiği Ankara’da büyük başarıya imza atarak Türkiye 1. Oldular.

45 Yaş Üstü

Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde ülkemizin belki de en önemli kültürel etkinliği olan halk oyunlarımızı diri tutma çabası sürüyor. Geyve HEM Müdürlüğü tarafından da desteklenen 45 yaş üstü Geyve Yöresi Ekibi, “Türkiye Halk Oyunları Federasyonu” nun Ankara da düzenlediği Halk Oyunları Yarışmasında birinciliği göğüsleyerek Sakarya ve ilçemiz adına büyük gurur yaşattı.

Geyve Yöresi oyunları

Geyve Halk oyunları ekibi olarak 12 oyuncu, 4 müzisyen, 2 yardımcı oyuncu dan oluşan Ekip Halk oyunları Sakarya il temsilcisi Neşet Çakır ve antrenör Serdal Ağaç nezaretinde hazırlandıkları yarışma sonunda ilimize birinci olarak dönmenin keyfini yaşıyorlar.

25 Ekip Katıldı

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun Ankara da düzenlediği Halk Oyunları Yarışmasına Türkiye’nin değişik yerlerinden 25 ekip katıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan ve her ekibe 10 ar dakikalık gösteri zamanı sunulan yarışma sonunda Geyve Belediyesinin destekleriyle yarışmaya Sakarya temsilcisi olarak katılan Geyve Halk Oyunları ekibi Geyve Yöresi oyunlarıyla Türkiye 1. Oldu.

Geyvemedya.com

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!