Sakarya Detay Haber

SOĞUK OSB OYLAMASINI DEĞERLENDİRDİ

SOĞUK OSB OYLAMASINI DEĞERLENDİRDİ
Bu haber 06 Aralık 2017 - 10:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MUHTARLAR TOPLANTISINDA KONUŞAN BAŞKAN SOĞUK OSB OYLAMASINI DEĞERLENDİRDİ

Konuya ilişkin hazırlanan metin belediyenin web sitesinde şu cümlelerle haber olarak yer aldı:

Ferizli Belediyesi Ak Partili Meclis Üyelerinden 4 isim, OSB oylamasında Ak Parti grubunun kararına uymamıştı ve muhalefetle eşgüdüm içerisinde hareket etmişlerdi. Belediye Başkanı Ahmet Soğuk bu oylamayı değerlendirdi.

“OSB işi bilenlerin işidir” diyen Başkan Soğuk, ‘’biz OSB için bugüne kadar tüm özverimizle çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Grubumuzun OSB’ye üye seçimi kararına başkaldıran ve muhalefetle iş tutan bu 4 isim daha önce OSB Ferizli’ye gelmesin diye mücadele edenlerin safına geçmiştir. Şık olmayan bir durum yaşanmıştır. Bizi üzen budur. Üzüldüğümüz diğer bir hususta bu arkadaşlarımızın parti disiplinini defalarca hiçe saymalarıdır. Ak Partili olmak bir şereftir. Dik durup dünyaya meydan okumaktır. Bu dik duruş bu arkadaşlarımıza pek nasip olmamıştır,’’ ifadesini kullandı.

Biz muhalefete serzenişte bulunurken Ak Parti yönetimini beceremeyenler ile parti halkasının dışında kalan sözde Ak Partililer de bizi arkadan vurmaya çalışıyorlar. O yüzden sözde diyorum.

OSB konusundaki gayretlerimiz herkesçe bilinmektedir. Aynı kararlılıkla da devam edecektir. Biz ufku dar birkaç arkadaşımızın hatasından dolayı oyundan düşmeyiz. Kendimizi Ferizli’ye adamışız. OSB çalışmalarımız hızlanarak devam edecektir. İnşallah ikinci OSB’yi de kuracağız. Ve bu otomotiv ihtisas OSB’si Marmara’nın en büyüğü olacaktır. Dün mecliste OSB’ye hayır diyenler bugün de muhalefetlerine devam etmektedirler. İşleri yavaşlatmayı tasarlıyor olabileceklerini düşünüyoruz. Fakat sonunda gene hüsrana uğrayacaklardır.

Bizim yoğun mücadelelerle kazandırdığımız OSB’ye olan çalışma aşkımız asla bitmez. Bu özverili çalışma aşkı biterse zaten Ferizli kaybeder. Böyle engellemeler bizi yıldıramaz, bilakis çalışma şevkimizi arttırır. 2023 hedeflerimiz doğrultusunda güçlü bir Ferizli için durmak yok diyoruz ve yolumuza devam ediyoruz.

Makamlar gelip geçici. Bizim işimiz makamı insanlarımıza hayırlı hizmet için kullanmaktır.

Yerli otomobil için yaptığımız mücadeleyi herkes gördü. Ben bu hususta diğer siyasi parti temsilcilerimizden de destek beklerdim. Bir tanesi çıkıp ta başkan doğru söylüyor. Yerli otomobil ilçemize yakışır demedi yâda diyemedi. Hatta tepki gösterip eleştirenler de oldu. Yerli otomobil bize çok uzak değil. Bugün destek olmayanlar yarın gelirse ne diyecekler. Acaba bizde mi destek olduk diyecekler. Böyle Ferizli severlik olunmaz,’’ dedi.

Ben ilçe başkanlığımdan beri insanlara faydalı ve iyi işler yaptığımı düşünüyorum. İlçemizin neresine gitsek herkes Ahmet Soğuk’a ismiyle hoş geldin der. Zira oturmadık, gezdik ve çalıştık. Belediye başkanlığım döneminde de hastane, asfaltlama, sulama projesi, altyapı, kapalı Pazar yeri, doğal gaz, içme suyu, OSB gibi vaat ettiğimiz sözlerimizin çoğunu yerine getirdik.  Tarımda, sanayide ve turizmde önemli projelere imza attık. Yapamazsın dediler ama yaptık. İnşallah 4-5 sene içerisinde tarım, sanayi ve turizmde adından sıkça söz ettiren bir ilçe olacağız,’’ dedi.

İlk göz ağrımız Saat Partilileri de bir çift sözümüz var:

Yönetim kurulunuzda ki şahıslar kaç yıllık Ferizlilidir. Ferizli ruhunu baltalamak size de bize de düşmez. Ferizli’ye her gelen bir kıymettir. Hoş karşılanmalıdır,’’ dedi.

Son olarak Başkan Soğuk, 2018 yılı asfaltlama yılı olacak dedi ve ‘’Büyük Şehir Belediyemiz ile birlikte tüm yollarımızı asfaltlayacağız. Doğal gazı tüm mahallelerimize ulaştırmak içinde çalışmalarımız süratle devam ediyor. Çok çalışıyoruz hep çalışıyoruz. Bundan sonrada aynı kararlılıkla özverili çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bizim işimiz gücümüz Ferizli,’ dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!