Sakarya Detay Haber

VAHŞETİN SANIKLARINDAN KORKUNÇ İFADELER..!

VAHŞETİN SANIKLARINDAN KORKUNÇ İFADELER..!
Bu haber 01 Aralık 2017 - 11:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde bu sabah başlayan ve şu dakikalarda devam eden Kaynarca vahşeti dava duruşmasında sanıkların ifadelerini içeren notlar şöyle:

……………………………………………

Sanıklardan B.K.’nın olaydan önce başka bir kadını taciz ettiği iddiasıyla yargılandığı ortaya çıktı.

Sanıklardan C.M. Emani’nin eşi Halid El-Rahmun ile olaydan 2 ay önce tanıştığını ve Emani’yi daha önce hiç görmediğini söyledi.

C.M. “Diğer sanık B.K. olay gecesi saat 3’te bir işimiz olduğunu söyleyerek beni Emani’nin evine götürdü. B.K. camdan içeri girdi. Sonra kapıyı bana açtı. Emani’yi yerde gördük. B.K. üstüne atladı. Ağzını kapattı”

Sanık Cemal M. İfade veriyor: Birol K. Emani’nin ensesine vurdu. Birol daha sonra eline bir bez aldı 11 aylık bebeğin boynuna düğüm attı. Ve çocuğun sesi kesildi.

Cemal M. “Emani ve bebeği battaniyeye sardık, arabaya koyup dağa gittik. Birol K., Emani baygınken tecavüz etti. Ayılmaya başlayınca ensesine bir kez daha vurdu. Sonra ben de tecavüz ettim”

Cemal M. “Birol K. kuru ağaç dalından kırdığı sopa ile Emani’nin yüzüne ve başına defalarca vurdu. Bu darbeler sonrasında Emani öldü. Sonra bebek ve kadının üzerine ağaç dalları örttük.

Katillerden Cemal M. “Daha önceden Birol K. bana Halit El-Rahmun’un kendisinin alt katında oturduğunu ve eşinin güzel olduğunu söyleyerek silahı gösterdi ve onunla Halit’i vuracağını söyledi.

Cemal M. “Bu konuşmayı olaydan bir gün önce yaptık

Sanık Cemal M. daha önce emniyet ve savcılıkta verdiği ifadelerin neredeyse tamamını inkar ediyor.

Sanık Cemal M. için Baro tarafından görevlendirilen avukat savunma yapmadı.

Sanıklardan Birol K.’nın ifadesine geçildi.

Birol K. “O gece Cemal K. ile yürüyerek Halit El Rahmun’un evine geldik. Cemal kapıya levye takıp açtı. İçeri girdik. Kadının ağzını tuttu ve kadının ensesine vurmamı söyledi. Kadın ve çocuk susmayınca ikisinin de ensesine vurdu. Çocuk susmayınca boğarak öldürdü.

Sanıklar atfedilen suçları birbirlerinin üzerine atıyor. İki şahıs da olayın azmettiricisinin bir diğeri olduğunu ifade ediyor

Birol K. “Halit El-Rahmun ile hiçbir problemim yoktu. Komşuyduk, ara sıra birbirimize gidip geliyorduk. Cemal M. beni kandırdı”

Bu sözler üzerine hakime hanım sinirlenip, “Sen evlisin ve bir çocuğun var. Kağıt üzerinde de olsa babasın değil mi? Ne demek beni kandırdı?” dedi.

Birol K’nın avukatı da savunma yapmadı.

Bütün suçlamaları kabul eden sanıkların savunmalarından sonra duruşmaya ara verildi. Duruşma müşteki beyanları ile devam ediyor.

Emani El-Rahmun’un eşinin tanıklığı dinleniyor. İfadesini türkçe veriyor.

Halit el-Rahmun, Sanıklardan Birol K ile komşu olduklarını, Ramazanda iftar yemeği için birbirlerine gidip geldiklerini söyledi. Olay günü eşini evde bulamayınca Birol K.’yı arayıp, “Eşim-oğlum evde yoklar, yoksa sen onları hastaneye mi götürdün?” diye sormuş

Emani El-Rahmun’un babası ifade verdi. “Şikayetçiyim, burdaki herkesin kendini benim yerime koymasını istiyorum, adalete güveniyorum, suçluların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum.” dedi.

Sanık savunmaları ve müşteki beyanları sona erdi. Avukat, birçok talebi içeren beyanda bulunuyor. Sanıklara üçüncü bir kişinin yardım etmiş olabileceği hususunun araştırılmasına ilişkin talebi de mahkemeye iletti.

Cinayetin işlendiği dönemin Suriyeliler aleyhine propaganda ve nefret söylemlerinin arttığı bir döneme denk geldiğini, dolayısıyla azmettirilme hususunun da araştırılması gerektiğini, nefret suçunun da şartları bakımından vuku bulduğunu ifade etti

Duruşmada çapraz sorguya geçildi

Av. Cihad Gökdemir, “Sanıklar iş yerinden Halit’in evine yürüyerek gittiklerini beyan ettiler. Bu mesafe ne kadardır? Ne kadar sürede ulaşılmıştır?” dedi.

11 aylık bebek Halaf El-Rahmun’un ayrıntılı adli tıp raporunun istenmesi ve sanıkların tutukluluk hallerinin devamına, duruşmanın 15 Ocak saat 10:00’a ertelenmesine karar verildi.

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!