Sakarya Detay Haber
Serpil Başer

ERKEKSEN VURMA..!

ERKEKSEN VURMA..!
Bu haber 25 Kasım 2017 - 23:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Bir kadına tekme atmak yalnızca karnındaki bebeğin hakkıdır.
Kadına şiddete hayır diyoruz. Aslında her gün demeliyiz.
Her yeni gün başka bir şiddet haberini dinliyoruz. Yazık ya… Geliştikçe daha mı yabanileşiyoruz, anlamıyorum. Eskiden hadi cahillik vardı denir, onun arkasına saklanırdı şiddet. Şimdi bas bas sosyal medyada, televizyonlarda duyuyoruz, ahlanıp vahlanıp geçip gidiyor haberler. Ertesi gün yine bir haber… Dövüldü, yerde sürüklendi, bıçaklandı, yakıldı, öldürüldü…
Yeter..!
Yazarken bile ruhum ölüyor. Şiddet gerçekten nedir ya..?
Nasıl bir vicdansızlıktır, yobazlıktır, merhametsizliktir. Biri bana anlatsın.
Ne ana, ne eş, ne kardeş, ne çocuk kalmadı, hepsine şiddet uygulanıyor. Zavallı yaratıklara “hayvan” bile diyemiyorum, hayvanlardan ders almalı. Dişisine kötü davranan tek hayvan insanoğludur.
Sosyal medyada paylaşılıyor, doğadaki bazı cinslerin bazı cinlerden öğreneceği çok şey var. Hayvanları anlatıyor, gerçek anlamda medeni hayvanları, ibretle seyrettim
Penguenler dünyanın en kıskanç hayvanıymış biliyor muydunuz? Ama eşine zarar vermezmiş. Kurt halk arasında canavar diye bilinirmiş, oysa eşine asla saldırmazmış. Boz Ayı bir pençe darbesiyle sığırı öldürebilirmiş, ama eşine asla vurmazmış. Umarım insanların gerçekten medeni olduğunu düşünmüyorsunuzdur. Belki de vahşi olan esas insanlardır, hayvanlar değil.
Hz. Muhammed (S.a.v)
”Bir erkek hanımını döverse kıyamette onun davacısı ben olurum” demiş.
Fakat kadına el kaldıran bunu nereden bilsin ki?
Onun gözü dönmüş, kendini adam sanmış, kadına el  kaldırmış.
Kadına kalkan eller kırılsın, cezalar daha ağır olsun. Bence bunu hakediyorlar.
Kimi der ki kadın, Uzun kış gecelerinde yatmak içindir.
Kimi der ki kadın yeşil bir harman yerinde dokuz zilli köçek gibi oynatmak içindir.
Kimi der ki ayalimdir,
Boynumda taşıdığım vebalimdir.
Kimi der ki hamur yoğuran,
Ne o, ne bu, ne döşek, ne köçek,
Ne ayal, ne vebal
O benim kollarım, bacaklarım
Yavrum, annem, kız kardeşim,
Hayat arkadaşımdır.
İnsan onurunu zedeleyici her türlü söz de şiddettir. Her kim olursa olsun kadını söyledikleriyle kırıyorsa, incitiyorsa şiddet uyguluyordur.
Sayın CHP Lideri geçenlerde”Aileden sorumlu Bakan da zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette” diye talihsizce konuşmuştu. Çok eleştirdik. Ama sağolsun Sn. CHP  Lideri yine sahip çıkamadı diline ve dedi ki ”Erkek işşizse, eve yeteri kadar para gelmiyorsa , akşam tencere de kaynamıyorsa , bu erkekte gelir hıncını karısından alır”…
Evet aynen böyle dedi. Bizler şiddet olmasın derken nasıl böyle konuşur diyorum kendi kendime… Gerçi o hep konuşur. Hem kadınlara karşı hem de yoksul erkeklere karşı saygısız, onur kırıcı bir konuşma. Özür dilemeli hepimizden, önce eşi Sn.  Hanfendiden başlamalı.
Sn. Lider çok merak ediyoruz, kaybettiğiniz seçimlerden sonra bunun verdiği üzüntü, kızgınlık kaybetme duygusuyla inşallah hıncınızı eşinizden çıkarmadınız. Hani ne bileyim herkes karşısındakini kendi gibi bilirmiş ya, ondan sordum. Aman sakın ha sakın Hanfendiyi üzmeyin, belki başka seçimde kazanırsınız, belli mi olur? Umuyorum ki Sn.  Lider en kısa zamanda durumun vehametini anlayarak özrünü dileyecektir.
Erkeklik kadına vurmakla değil, onu korumakla gösterilir. Erkeksen vurma..!

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!