Sakarya Detay Haber
Serpil Başer

SAKARYA BİR AYAĞA KALKARSA..!

SAKARYA BİR AYAĞA KALKARSA..!
Bu haber 24 Ekim 2017 - 8:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Nereden başlasak söze bilemiyorum bazen. Bazen de doğru kelimeleri bulup yazmak da oldukça zor.
Atıp tutmayı çok severiz. Ben “böyle iyiyim, şöyle iyiyim” deriz.
Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte, bir çok kiş ide Reis’çiydi.” Reis ne derse o” diyorlardı. Onun sözünün üstüne söz olmaz diyorlardı. Onunla çıktık yola, ıslandık beraber yağan yağmurda, bir olacağız iri olacağız birlikte büyük Türkiye olacağız…….
OLACAĞIZ’lara  noldu ki şimdi?
Zaten etrafımız sırtlanlarla dolu, Türkiye’yi sık boğaz etmeye uğraşıyorlar. Dış güçler, sınırlarımızda yaşanan olaylar, içeriden karıştırmaya çalışanlar, muhalefet, Fetöcüler. Yok yok maşallah elini sallasan düşmana, hazmedemeyene çarpıyor. Türkiye karışsa da şöyle keyifle seyretsek diyenler var. Peki ya sizlere ne oluyor?

Turkey’s President Tayyip Erdogan points at the United Solidarity and Brotherhood rally in Gaziantep, Turkey, August 28, 2016. REUTERS/Umit Bektas

Dünya Lideri dedik, başımızdan eksik olmasın dedik, bir daha bir Recep Tayyip Erdoğan gelmez dedik, Reis diyorsa bir bildiği vardır dedik, evet hepimiz dedik. En çok da sizler diyordunuz. Şimdi ne oldu bize de, anlatın anlayalım.
Sizler görevlere getirilirken, oh çok iyi Reis bir taneydi de, ”artık yoruldunuz şöyle gelin yamacıma biraz dinlenin” dediğinde neden bırakamıyorsunuz?
Yeterince kalınmış o makamlarda, iyi yada kötü çalışılmış… Ama artık veda zamanı. Oturmasını bildiğimiz gibi kalkmasını da bilmeliyiz. İstenilmeyen yerde kalmak, ısrar etmek ne kazandırır ? Ortamı germek gündemi meşgul etmekten başka neye yarar?
Sn. Beyler sizlerden daha önemli meseleleri var bu ülkenin. Bırakın herkes işini yapsın.
Her veda yeni bir başlangıçtır unutmayın. Güven duygusu bir kere kaybedilir ve sonrası hep şüphedir. Dürüstlük en iyi siyasettir. Sn Cumhurbaşkanımız” yorgunlar bıraksın ”dediğinde keşke paşa paşa çıkıp bıraksaydınız. Hem Reis’in gözünde gönlünde yer edinir, hem de vatandaşlara “helal olsun” dedirtirdiniz.
Her şeyin bir sonu vardır ama önemli olan mutlu son değil midir? Nereye gittiğini bilen adama dünya kenara çekilip yol verir. Vebal nedir bilir misiniz? Hak etmeyenlere makam-mevki vermektir. Bırakın yormayın artık ne kendinizi, ne de bizleri…
Bakın adamın biri Pensilvanya’dan tutup uzatıyor yine dilini, fitne fesat sokmak için. Aslında bir söz vardır ya” ısıracak it dişini göstermezmiş” diye. Fakat istediğini yapıyor, gündemi meşgul ediyor.
Ayağa kalk Sakarya diyor.
Sen kimsin ki ayağa davet ediyorsun bizleri? Biz ne zaman ayağa kalkacağız, oturacağız biliriz. Boşuna tüketme nefesini, verirken inşallah lazım olur son nefesin…
Çok mu hoşuna gitti?
15 Temmuz gecesi kalkışımız , bu davet tekrar geldi. Burası Sakarya bir daha kalkarsa zarar vermezden oturmaz ona göre, sakın ha!!!
Hey Sakarya, kim demiş suya vurulmaz perçin?
Rabbim isterse, sular büklüm büklüm burulur,
Sırtına Sakaryanın, 15 Temmuz tarihi vurulur.
Eyvah eyvah Sakaryam sana mı düştü bu yük,
Bu Fetö davası çok büyük,
Ne ağır imtihandır başındaki,Sakarya
Yeneceksin Fetöyü şahlanıp ayağa kalkınca.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!