Sakarya Detay Haber
Rahim Varol

MEMURU PAZARLIK MASASINDA SATANLAR…

MEMURU PAZARLIK MASASINDA SATANLAR…
Bu haber 19 Eylül 2017 - 14:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN YENİKAPI RUHU VE MİLLİ BİRLİK BERABERLİK SÖZLERİNİ HANGİ SİYASETÇİ, GENEL MÜDÜR YADA SENDİKA ASKIDA BIRAKTI.

Defalarca kurumlarda liyakat tan bahsettik. Liyakatsız yandaş atamaları bir memurun hakkının başka bir memura verilmesi halinde gereğini yapacağımızı söyledik. Ancak bakıyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın sözlerini kimse dikkate almamış, almıyor ya da birileri “tavşana kaç tazıya tut” der gibi hareket ediyor.

GENÇLİK SPOR BAKANLIĞI MI? GELENİ MÜDÜR YAP BAKANLIĞI MI?

15 Temmuz darbesinin en önemli nedeni olarak liyakatsız atamaların olduğunu zamanında söyledik ve bu atamaları genelde yandaş sendika ile FETÖ’nün yaptığını anlattık. Gençlik Spor İl Müdürlüklerinde boş bulunan kadrolara spor ile alakası olmayan gereksiz atamalar yapılıyor. Bunun sorumlusu kim yada İl Müdürüne danışılıyor mu? Danışılmıyorsa ileride çıkacak sorunlardan kimi sorumlu tutacaksınız. Bu kadar liyakatsız atamaların yapıldığı bu kurumda; Gençlik Spor İl müdürlüğüne yapılan atamaların her birine alınan sözleşmeli antrenörlerde dahil ne zaman ve ne şekilde kimlerin referanslarıyla alındığı da araştırılmalıdır. Bu kadar antrenörün içinde Müdürlük yapacak kimse bulunmadığına göre burada da bir sıkıntı var demektir. Böyle bir müdürlüğe spor ile ilgili bölümden mezun olanları fiilen beden eğitimi öğretmenliği yapanları atayabilirsiniz ancak, onda da başarı kriterini ön planda tutarsınız. Sporda geçmişte bu ülkeye bir çok başarı kazandırmış, spora ömrünü adamış antrenörlere sahip çıkılacağına, yandaşlara sahip çıkılmıştır. Bunun sebebi liyakata önem vermeyen maalesef siyasilerdir.

GENÇLİK MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE ANKARA’DAN YAPILAN ATAMANIN SORUMLUSU KİM?

Sporun “S” sinden, Gençlik Merkez Müdürlüğünün “GMM”sinden anlamayan, liyakatsız ancak; yandaş sendikanın yönetim kurulu üyesini Müdür olarak atayanlar, hangi kritere göre atama yaptılar? Bunun hesabı sorulmalıdır. O kuruma yıllarını vermiş birçok çalışan varken neden böyle bir atama yapılmıştır? Hangi Müslümanlığa, hangi adalete, hangi hukuka, hangi Yenikapı ruhuna, hangi milli birlik beraberlik sözlerine göre atama yaptınız? Sadece bildiğiniz yandaşlık. Bu atamayı yapan yaptıran her kimse o kurumda bu müdürlüğü kaç kişi hak ediyorsa hepsinden helallik almalısınız. Ben sendikacı olarak, çalışanlar adına hakkımı helal etmiyorum.

MEMURU PAZARLIK MASALARINDA SATANLAR KOLTUK İLE ÖDÜLLENDİRİLİYOR

Sendikacılık memurun sosyal ekonomik haklarının korunması için kurulan bir STK’dır. Ancak görüyoruz ki, bugün en büyük yanlış memura yapılmaktadır. Bunun sorumlusu koltuk için memuru yok sayanlardır. İktidarın eksiklerini söyleyen eksiklikler için mücadele eden bir kuruluşa saygı duymalıdır. Önlerinde el pençe durup, ne derseniz o olur diyenler, yarın arkadan ilk teneke çalacak olanlardır. İktidar gücünüz gittiğinde bu gün hakkını yediğiniz memurlar, sizden bırakın bu dünyayı ahirette de hesap soracaktır.

LİYAKATSIZ ATAMALARDAN DOLAYI BİR 15 TEMMUZ DAHA YAŞAMAK İSTEMİYORUZ BU GÜNDEN TEZİ YOK İKTİDAR ATAMALARINI YANDAŞLIĞA DEĞİL, LİYAKATA GÖRE VE EŞİT ŞARTLARDA YAPMALIDIR. AKSİ TAKTİRDE ZULÜM İÇİNDE OLMAYA DEVAM EDERLER

Bu ülkeyi yöneten seçilmişlerin taraf olmayı bir kenara bırakıp Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, Yenikapı ruhu ve milli birlik beraberlik çağrısına göre yönetmeleri hem çalışanlar açısından hem de ülkemiz açısından daha hayırlı olacağı aşikardır. Zulüm zalimlerin işidir. Zulme göz kırpanlar zalimdir. Vatan haini de olsa olsa zalimden zulümden yana olanlardan çıkar. Gençlik Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürlüğüne atanan yandaş sendika yöneticisinin atamasını kim yaptıysa açıklamasını yapmalıdır. Açıklama yapılana kadar kamuoyu ile bu durumu paylaşacağım. Sayın Cumhurbaşkanımıza da konu ile ilgili yazı yazacağım.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!