Sakarya Detay Haber
Yusuf İzzettin Kömürcü

Taraklı’daki AK Partililere Seslendi

Taraklı’daki AK Partililere Seslendi
Bu haber 15 Eylül 2017 - 13:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

AK Parti kongreleri yapılıyor. Ülkemizde birçok ilçede ilçe başkanları değişiyor. İl Başkanları da değişecek.

Taraklı İlçe kongresi yapıldı. Kongre öncesinde AK Parti Taraklı İlçe Başkanı Erdal Özen ile Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ve Belediye Meclis üyeleri arasında sıkıntı olduğu Özkaraman ve meclis üyelerinin Erdal Özen’in tekrar aday gösterilmemesi için çalışma yaptığı konuşuldu.

Bu bir muamma değil gerçek…

AK Parti Taraklı İlçe Teşkilatında yeni bir kan, yeni bir yüz bulunamamış ki mevcut İlçe Başkanı Erdal Özen için göreve devam kararı çıktı ve tek liste ile kongrede yeniden İlçe Başkanı oldu. Tabiî ki bunlar siyasetin içerisinde olağan şeyler.

Fakat Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ve Belediye Meclis üyeleri neden kongreye katılmadılar? Anlamış değilim.

Mütevazi kişiliği ve misafirperverliği ile tanıdığım Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman neden böyle bir karar aldı? Hala çözebilmiş değilim.

Farkında mısınız bilmiyorum, ama AK Parti Taraklı Teşkilatındaki bu kavgayı çok kaşımak istemedim.Teşkilat içerisindeki bu kavgayı biter diye düşündüm.Biri çıkar “Yeter sizin bu kavganız,partiye zarar veriyorsunuz”  diye masaya vurur diye bekledim.AK Parti İl Teşkilatında bu kavganın sona erdirilmesi için hiç bir siyasetçinin öne çıkmadığını söyleyebilirim.”Benim adamım olsun” zihniyetinin hakim olduğunu görüyorum.Ve net bir şekilde söylüyorum.Bunun acısını tüm ilçe çekmektedir.AK Parti’de bir Allah’ın kulu çıkıp ta hala sesini yükseltemiyor. AK Parti teşkilatında olup bitenler ilçemize yakışmıyor.Kurban bayramı nedeniyle gerçekleşen bayramlaşmada birlik(!) ve beraberlik(!) gözler önüne serildi.Hep abidik gubidik işler!!.

‘Sonunu düşünen kahraman olamaz’ şeklinde bir söz vardır. Yıllardır ilçenin gelişmesi için gayret gösteren Tacettin Özkaraman parti teşkilatı barışık olmalı.

Belediye Başkanı ve parti teşkilatı birlikte hareket etmeli. Mülki Amir kamu kurum ve kuruluşları hatta muhalefet partileri ve basın ile ilçeye hizmetler kazandırılması noktasında istişareler içerisinde olunmalı.

15 Temmuz anma etkinliklerinde birlik, kardeşlik ve barış kavramlarını dillerinden düşürmeyen siyasetçilerin gereğini yapmalarını bekliyoruz.

LÜTFEN bu kavganızı bitirin artık.

Yıllardır Asfalt Yol İstiyorlar

Bolu İli’nin Göynük İlçesi’ne bağlı Taraklı ilçesine 10 kilometre uzaklıkta Dere içi,Hacımahmut,Ekinciler,Nasıflar,Mustanlar ve Kılavuzlar köylerindeki halk Taraklı İlçesi’ne rahatça gelebilmek için kullandıkları yolun yıllardır asfaltlanmasını bekliyorlar.

İdari açıdan Göynük İlçesine bağlı olmasına rağmen bütün işlerini Taraklı’da gören yöre halkı “Biz her gün  Taraklı’ya gelir.Ticari işlerimizi hep Taraklı’da hallederiz.Bozuk olan 4 kilometrelik bağlantı yolumuzun asfaltlanmasını istiyoruz.Bu sorunumuzu yıllardır bürokrat ve siyasetçilere anlatmamıza rağmen sonuca ulaşılmadı” diyorlar.

Bu sorun mutlaka Taraklı Kaymakamı Cihat Koç’a,Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman’a ve AK Parti İlçe Başkanı Erdal Özen’e ulaşmıştır.Yaklaşık 10 km lik yol asfaltlandığında bu yöredeki insanlar traktörleri ile otomobilleri ile çok rahat bir şekilde her gün Taraklı’ya geleceklerdir.

Mutlaka bu soruna çözüm bulunacağını umut ediyorum.

Tekrar görüşmek üzere

Hoşçakalın…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!