Sakarya Detay Haber
Yusuf İzzettin Kömürcü

Depremi Unuttuk ! Mu?

Depremi Unuttuk ! Mu?
Bu haber 17 Ağustos 2017 - 12:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin ardından 18 yıl geçmesine rağmen Taraklı’da deprem şehitlerimizi anmayı unuttuk.

Öncelikle “Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi‘nin 18 yılında depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’dan rahmet diliyorum

Cenab-ı Allah bir daha böy büyük acılar yaşatmasın.

17 Ağustos 1999 da saat 03:02 de meydana gelen deprem İlçemizde de yaşandı. Büyük bir hasar, can kaybı ve yaralanma meydana gelmedi

Ancak Sakarya, Kocaeli Gölcük gibi depremi yaşayan yerleşim yerlerinde binlerce vatandaşımız depremde hayatını kaybetti. Bu vatandaşlarımız arasında Taraklı‘lı hemşerilerimizde vardı. Cenazeleri Taraklı’ya getirildi ve Aile Mezarlığında toprağa verildi. Bu ailelerimizin acısını hep birlikte paylaştık.

İçimizde yanan ateşi alevlendirmek istemiyorum

Depremden sonra sene-i devriyelerinde bir kaç yıl anma etkinlikleri düzenlendi. Taraklı Belediyesi ve Müftülük tarafından Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Vatandaşlarımız her zaman ilgi gösterdi ve depremde hayatını kaybetmiş vatandaşlarımızın ailelerinin acılarına hep ortak oldu.

Ancak bir kaç yıl sonra depremi anma günlerinde etkinlik düzenlenmez oldu. Acıya duyarsız kalmaya başladık. Acılı aileler mezarlık ziyareti ile kendileri yakınlarını anma durumunda kaldılar.

Ben her yıl 17 Ağustos’da Taraklı’daki mezarlığa gidiyorum. Geçen yıl da aynı durum dikkatimi çekmişti.

Taraklı Mezarlığında depremde hayatını kaybeden pek çok hemşerimiz var.

Taraklı Belediyesi neden duyarsız ? Anlayabilmiş değilim.

Depremde yakınını kaybetmiş bir ailenin evine gittim. Çok üzüntülü. Ne yazık ki acı bir yana, duyarsızlığa da çok üzülüyor.

Yetkililere hatırlatıyorum;

Taraklı Aile Kabristanlığında 17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybetmiş “Deprem Şehitlerimiz Var”

Onları;

UNUTMADIK,UNUTTURMAYIZ… !!

Rabbim bir kez daha deprem şehitlerimize gani gani rahmet eylesin.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!