Sakarya Detay Haber

TEK PARMAĞIYLA BU DEFA SENARYO YAZDI

TEK PARMAĞIYLA BU DEFA SENARYO YAZDI
Bu haber 16 Ağustos 2017 - 16:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sakarya’da, 3 aylık bebek iken geçirdiği havale sonucu bedensel engelli olarak hayatını idame ettirmeye çalışan 35 yaşındaki Rukiye Türeyen, azmi ve hayata bağlılığı ile tüm engellilere örnek olmaya devam ediyor. Tek parmağı ile yazabilen Türeyen, köşe yazılarından ve şiirlerinden sonra şimdi de senaryo yazdı.

SENARYOYU YÖNETMENE TESLİM ETTİ

Doğduğu günden bu yana yatağa bağımlı olarak hayatını devam ettirmek zorunda kalan Rukiye Türeyen yeni bitirdiği senaryoyu Yönetmen Vural Tumbar’a teslim etti.

DUA İSTEDİ

Rukiye Türeyen sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında senaryosunu yönetmene teslim ettiğini ve kendisine dua edilmesini istedi. Türeyen şunları yazdı:

“BAŞARACAĞIMA İNANIYORUM”

ÇOK HEYECANLI

Heyecanlı olduğunu ve senaryosunun beğeni görüp görmeyeceğini merak ettiğini dile getiren Rukiye Türeyen, “En büyük hayalim yazar olmak ve anneme bir ev almak” dedi.

SPONSOR İSTİYOR

Öte yandan %99 bedensel engelli olduğu için sadece başparmağı ile yazı yazabilen ve bilgisayar kullanabilen Rukiye Türeyen, zamanını yazı yazarak geçiriyor. 35 yaşındaki engelli Türeyen, yayınlamayı arzuladığı kitabı için de sponsor olunmasını temenni ediyor.

YAŞAM SEVİNCİNİ HİÇ KAYBETMEDİ

5 ay önce babasını kanser nedeniyle kaybeden Rukiye Türeyen, hayatın zorluklarına rağmen yaşam sevincini hiç kaybetmediğini anlatıyor.

Haber HÜLYA SÜRÜCÜ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER