Sakarya Detay Haber
Turan Ateş

BÜYÜKERŞEN’E SALDIRI

BÜYÜKERŞEN’E SALDIRI
Bu haber 01 Ağustos 2017 - 13:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz BÜYÜKERŞEN’e yapılan Silahlı Saldırı ve Arkasındaki GERÇEKLER….

Medyadan öğrendiğimiz haberlere göre;
” Belediye Başkanı yanındaki bir kaç kişi ile Eskişehir’de bir güzergahta yürürken;bie KAFE ;şletmecisinin kendi iş alanı dışına sandalye ve masa konmasının yanlış olduğunu iletir….
O anda Başkana önce yumruklu ve sonrada silahlı bir saldırı….”
Yine Medya Haberine göre; saldırı gerçekleştiren eski bir ÖZEL Güvenlikçi Emniyet mensubu….TCDD.da kiralanan alana bir TESİS kurulması isteği….Bu istek Belediye tarafından yerinde görülmez ve RUHSAT Verilmez….
Bu KARARA karşı Tesis kurmak isteğinde bulunan kişi buyursun YARGIYA gitsin ve Verilmeyen bir HAKKI varsa alsın…
Ne yazıkki; Ülkemizde Yasalara uygun olmayan işlerin yapılması ve yürütülmesi için ÇETE -MAFYA tabir edilen kişi ve kiş grupları; bu işleri her türlü yollarla elde etmeye çalışırlar….
Bu gün Şehirlerimizde OTOPARKLAR….Alkollü…Eğlenceli….Ve bazı Yiyecek Üreten Tesisler her yerden açılamaz….Ama ne yazıkki; belirli kişilere bu bu Yasal engeller ortadan kalkıyor….İnsanlar huzursuz ediliyor….
Konutların bulunduğu binalarda koku yayan lokantalar….Kahvehaneler….Bazı Kişiler için ayrıcalıktır….

Yılmaz BÜYÜKERŞEN’e yapılan saldırı da bu tür Yasal olmayan iş takipçiliğinin tipik bir örneğidir…..

Yılmaz BÜYÜKERŞEN KİMDİR?…..
Eskişehir gibi tsrihi bir ilimizin Önceleri DSP’den ve sonralarıda CHP.den Halkın seçtiği Büyükşehir Belediye Başkanıdır.
Ben kendisini; Uzun Süre görevim gereği SEÇİM HAKİMLİĞİ yaptığım süreçlerde Medya aracılığı ile tanıdım…
1999 Yerel Yönetim Seçimlerinde Eskişehir ilimizde DSP.den-Merhum ECEVİ’in Partisi-Başkan seçildi…
2004 Seçimlerinde ise; yine DSP.den Aday oldu….CHP ise ADAY BAŞVURUSUNU SON GÜN SAAT 17.10 da yaptı….Yani Yasal süre geçtikten sonra yapıldı…
Eskişehirde İtirazlar ve Demeşler biribirini izledi…
Hatırladığım kadarı ile; Ben İstanbul Sultanbeyli İlçe Seçim Kurulu Başkanıyım…Bazı Siyasilerce Konu bana yansıtıldı ve görüşüm soruldu….Ben;” Seçim Bürosunun süre geçsede dilekçeyi kabul edip alacak ve işleme koyacaktır….Bu durumu TUTANAKLA Belirleyecektir….İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim;Süresinde yazılı talep verilmediğinden CHP.nin ADAYLIK BAŞVURUSUNU REDDEDEBİLİR…Veya konuyu İLÇE SEÇİM KURULUNA Götürür ve KURUL olarak da bir karar verilir…Açıklamasını yaptım….Nitekim de öyle oldu….
Tabi ki siyasi söylentiler başladı…CHP Eskişehir Yönetimi; BÜYÜKERŞEN için bu geçikme başvurusunu yaptı….
BÜYÜKERŞEN; sonraları CHP.ye katıldı…

Ben 2014 yılı sonlarında Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesinde önemli bir-Emekli Bir HAKİM’in DAVASINI üstlendim…Hazırlık safhasında Müvekkilin Daveti ile Eskişehir’e gittim…İlk kez Eskişehir İlimizi gördüm….Müvekkilim beni gezdirdi….Kendimi İstanbul’un BOĞAZ güzergahında zannettim…Sakarya Nehrinin suyu arıtılarak; deniz benzeri havuzlar ve göletler oluşturulmuş…Şehir son derece temiz ve düzenli….Kamuya ait arsalar satılarak; yeşil alanlar ve parklar daraltılmamış….
BÜYÜKERŞEN hakkında aldığım bilği ise;Kendisi ANADOLU ÜNİVERSİTESİNDE PRF.Yani BİLİM ADAMI….Her konuda iyi bir EKİP ve KADRO oluşturmuş….İşleri bu Ekip ve Kadrolarla götürüyor….Halk kendisini çok seviyor….
RÜŞVET….YAMUK İŞLER….SUİSTİMALLER…Yok….Söylentisi dahi yok….Yani Belediye ve Teknik kadrosunda RANTCILIK Yok….
TARİKAT…CEMAAT ….Uzantıları yok…..ATATÜRK’ün İlkeleri ve BİLİM Hakim olmuş BELEDİYEYE….

Tüm Belediyelerimizin Teknik ve İdari Kadrolarından birer EKİP oluşturarak; ESKİŞEHİR BELEDİYESİNDE STAJ Yaptırmaları gerekir….Yapılan işleri ve tüm çalışmaları incelemeleri gerekir….
Eskişehir Belediyesinin Arşivleri ve Yapıtları; genç MİMAR-İNŞAATÇI kadrolarımza bir TEZ olabilir….Özellikle de DEPREM ile ilgili araştırma yapan BİLİMADAMLARIMIZIN; Yılmaz BÜYÜKERŞEN BELEDİYESİNDEN yaralanmaları gerekir….
Ben; Sayın BÜYÜKERŞEN’in kendisine ve ESKİŞEHİR Halkına Geçmiş Olsun dileklerimi iletiyorum…
Saygı ile….

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!