Sakarya Detay Haber
Serpil Başer

Doğum günün kutlu olsun Türkiye’m

Doğum günün kutlu olsun Türkiye’m
Bu haber 18 Temmuz 2017 - 14:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Doğum günün kutlu olsun Türkiye’m.

15 Temmuz 2017 Türkiye’min doğum günü. Darbe gecesi eğer hainler amaçlarına ulaşmış olsaydılar hepimizi öldüreceklerdi. Öldüreceklerine eminim. Yaşlı, kadın, çoluk çocuk demeden o gece katlettiklerine göre,tek tek evlerimizde kim bilir vuracaklar mıydı? Kesecekler miydi? Yakacaklar mıydı ? Yoksa asacaklar mıydı? Her şeyi yapabilirlerdi. Hala mahkemeye götürülürken utanmadan sırıtan,  kahraman yazılı tişört giymesine izin verilen hainler. Onların gözleri kör olmuş, beyinleri çürümüş bedenleri kokuşmuş, din, ahlak, vicdan, merhamet diye bir şey barındırmıyorlardı vücutlarında. Neyse ki çok şükür, bin şükür Rabbım fırsat vermedi,  istediklerini yapamadılar. Gökten Ebabil Kuşları, yer  yüzün de insan seli, vatan aşkı,  bayrak sevdası sayesinde millet galip geldi. Tam bir sene geçti.  Çok geceler kulağımız delik uyuduk, belki bundan sonrada gözümüzün biri açık uyuyacağız. ”Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş ”.En son hain temizlenene kadar tedbirli, dikkatli ve nöbetlere devam ederek bekleyeceğiz. Bizleri yıldıramayacaklar, altı gün tuttuğumuz nöbetleri bitirdik . 15 Temmuz gecesi muhteşemdi. Türkiye’m doğum gününü kutladı,  hem de ne kutlamaydı. Yer gök dünya oynadı, belki de hasetlerinden çatladı. Bu kadar büyük bir parti vermek her baba yiğidin harcı değil, milyonları toplamak da cabası. Anlatılacak kelime yok. Evlerde insan kalmamış, köprü, yollar, havaalanı nasıl kapatılırmış gösterdik sanırım herkese. Yaşlısı, genci korkusuz Türk Milleti, bekliyor memleketi. Nasıl güzeldin Akyazı’m, ya Sakarya’m seni nasıl anlatsam! Türkiye’m baktıkça nutkum tutuldu, gözlerimden yaşlar sel oldu aktı. Ahhh Şehitler Köprüm! Elmaslarla pırlantalarla süslenmiş asılmışsın boynuna Türkiye’min en güzel gerdanlık. Kan kırmızı her yer semalarda, ellerde al bayrağım. Selalar okunuyor dört bir yandan, şehitlerim için.

Bir mutlu günde ki ölüm tatlıydı,

Yerde kalmadı ruh kanatlıydı.

Gazilerim o geceyi anlatıyor aslında ağlıyor,” askerim bana silah çekmez dedim, ateş etmez dedim,  onlar kınalı kuzularımızdı bizim. Bilemedim! İçinde kurtlar varmış, çekti vurdu beni göğsümden, düştüm yere. Nasip olmadı şehadet bize”.

Üzülme Gazim; sen olmasaydın, bu gece senesi gelmiş ruhumuza Fatiha okuyacaklardı. Yeni yaşımızı kutluyoruz. Daha güçlü olacağız, birlikte beraber bu yolda yürüyeceğiz. durdurulamayacağız, yok edilemeyeceğiz, bizi ezemeyecekler, şaha kalktı Türk Milleti koşacağız. 15 Temmuz 2016-2017 gecesi milletimin gözlerindeki, yüzlerindeki o duyguyu gördüm,  hissettim. Kimse, hiç kimse Türk Milletini yok edemez.  Bizler hala, ne olursa olsun birbirimize güçlü bağlarla bağlıyız ayıramayacaklar . Bunun en büyük nedenlerinden birisi Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan.” Hainlerin kafalarını koparacağız”. Durmak yok yola devam.

Konsun yine pervazlara

Güvercinler;

Hu hu’ lara karışsın,

Aminler..

Mübarek akşamdır gelin ey fatıhalar Yasinler

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!