Sakarya Detay Haber
Serpil Başer

SUÇTUR KADIN OLMAK

SUÇTUR KADIN OLMAK
Bu haber 08 Temmuz 2017 - 0:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Suçtur kadın olmak. Çünkü herkesin sahip olmak istediği bir bedenin vardır. Korumak zorunda olduğun bir namusun ve sevmeye yasaklı törelerin. Adam gibi adam derler de, kadın gibi kadın demezler mesela.Taş gibi derler. Soğuk olmak zorundadır, hissetmemesi gerekir, iyi gözükmelidir ama öyle çok iddialı da olmaması gerekir. Erkeğin yanında yerini bilmelidir.Kadın olmak suçtur bu hayatta. Seversin deli derler, sevmezsin kötü derler. Elde ederler basit olursun, elde edemediklerinde konuşmalara meze olursun. Susarsın bir şey bilmiyor derler, susmazsın dili uzun derler. Erkek olmak doğuştan bir güçtür, kadın olmak eksikliktir, güçsüzlüktür. Eksik etektir kadın aklı ermez, gözü açılmamalı, sırtından sopa karnından sıpa eksik olmamalıdır. Kadın, şeytana açılan kapıdır çünkü. O kapıyı, kadın açtırtmamalı. Oysa erkektir kadını eksik hale getiren, namusunu alıp etek altına iten, inançlarını yok eden. Erkektir bir melekten şeytan yaratmasını bilen.Kadın olmak eteğini uzun tutmaktır, başkalarının günahlarının bedelini kendinin ödemesidir.Kadın karmaşık gibi gözükür ama istediği üç şey; SEVGİ, SADAKAT, DÜRÜSTLÜKTÜR.

İnsan içinde insana hasret kalmışız. İnsanlıktan nasibini almamış o kadar canlı var ki. Bunu anlatırken ne yazık ki bizde onlara insan kelimesini kullanıyoruz.

EMANİ AL-RAHMUN dokuz aylık hamile bir kadın ve 10 aylık bir bebek, nasıl bir hafifletici neden olabilirki. Özgecan ‘’mini giymeseydi’’ dediniz, Cansel ’’ o’’ istemiştir dediniz. Ya evinde doğumunu bekleyen EMANİ?

Aklım almıyor kalemim yazmıyor. İçimden geçenleri, dile getirmek istediğim cümleleri yazamıyorum. Utanıyorum ! Size çok şeyler söylemek istiyorum ama utanıyorum. KADIN olduğum için , anne olduğum için. Gerçi hiç bir hakaret size yetmez kelimeler kifayetsiz kalır.

Allah sizi kahretsin, topraklar sizi kabul etmesin.

Çok gücüme gidiyor cezaevinde size verilecek bir bardak suyu bile istemiyorum. O kadın belki ben , belki sen yada kız kardeşin, eşin ,kızın olabilirdi . Size verilecek tek ceza var ’’ İDAM ‘’ artık gelmeli . Vatan hainlerine ,teröristlere, tecavüzcülere , bebek katillerine idam gelmeli. Dünyanın ne dediği umurumda değil Türk Milletinin ne istediği önemli. Ve bizler idam istiyoruz. Yeterince bekledik şimdi karar zamanı.

Evinize gelen misafiri davetli yada davetsiz kovabilir misiniz ? En sevdiğiniz yemek takımını kırsa, halınıza çay dökse çık git diyebilir misiniz? Savaştan kaçmış , bize sığınmış insanları sığdıramadık koskoca yüreğimize. Bölüşemedi ki ekmeğimizi.

Suriyeli bir anne ve bebeği yok artık mutlu musunuz?

Bizi sen sevgisiz , susuz, havasız

Ve vatansız bırakma Allah’ım

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu

Müslümansız bırakma Allah’ım.

Emani Al- Rahmun ve Halaf Al- Rahmun ‘nun öldürülmesinin , hakkının , ‘’ADALETİ ‘’ için yürüyecek kimse var mı ?

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!