Sakarya Detay Haber
Serpil Başer

YÜRÜMEK!

YÜRÜMEK!
Bu haber 05 Temmuz 2017 - 14:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.
YÜRÜMEK!
Bacaklarımızı bir biri peşine atarak ilerlemek demek, basit sıradan doğal bir olay. Şimdilerde yürümek büyük olay.
CHP Genel Başkanı çok saygı değer Kemal Kılıçtaroğlu ADALET için dedi çıktı Ankara’dan yola .Hangi ADALET ? Adaletsizliğin peşine düştü desek. Canı sıkıldı heralde spor olsun diye, haklı adamda hani ,cirlop gibi yollar, güzel köprüler tüneller gelde yürüme . İstanbul’a doğru çıktılar yola. Yürümenin sebebi CHP İstanbul Milletvekili  Enis Berberoğlu’na 25 yıl hapis cezası verilmesi.  Acaba neden verildi bu ceza? Kısacası casusluk suçundan tutuklanan birini savunmak , adalet olmadığını söylemek, Ana Muhalefet Liderine düşmüş. Adalet yollarda aranmaz. Ama amacınız ortalık karıştırmaksa yeni bir gezi planlamaksa o zaman tabiki yollara çıkacaksın. Yanınada PKK,DHKP-C..Allah ne verdiyse  toplayıp düşeceksin yollara el ele kol kola ver elini İstanbul’a.
Bayramda, cehennem sıcağında, yolları kaplayacaksın, trafiği tıkayacaksın. Vatandaşlar çoluk çocuk saatlerce yollarda mahsur kalmış umurunuz damı ! ”Perişan olduk” diyor. Bir anne .kucağında bebeğiyle arabada ” nesef alamıyoruz 4 saat oldu” diyor, ”neyin adaleti” diyor. Annenin bebeğin , vatandaşın gasp edilen hakkının adaleti nerede? Onu kim arayacak? Onlar içinde bir yürüyüş programı yaptınız mı ki?  Ya da teroristlerce öldürülen sehitlerimizin, darbe gecesi öldürülen vatandaşlarımızın hakkını aramak içinde yürüyecek misiniz?
 Günlerdir yürüyor maşallahı var, tık yok, turp gibi . 15 Temmuz gecesi ortalıklarda yoktu. Yürüyüş için antremanmı yapıyordu? Hayretle seyrediyoruz, neredeyse 70 yaşında bir adam ortalığı karıştırmak için gündüz yollarda, gece dinleniyor karavanda ,hemde lüks olanında . Kartal  Sarıyer, Kadıköy Belediyelerinin araçlarının eskortluğunda. Ak Parti bir belediyenin aracını kullansa yer yerinden oynardı. Vatandaşın hizmeti için kullanılması gereken araçlar yollarda.
Allah akıl fikir versin. Akılsız başın derdini ayaklar çekermiş. Onlar yürürken Cumhurbaşkanımız  MİLGEM Kınalıada Korvetini denize indiriyor. DEVLET ÇALIŞIYOR. CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız yürüyüşte kalp spazmı geçiriyor. By- pass için devletin helikopter ambulansı gelip alıyor. DEVLET HİZMET VERİYOR .
 Ya Ak Parti olmasaydı nasıl yürüyeceklerdi ? Yol yok, çöpler patlıyor, hava kirli nefes alınamıyor, su yok , hastanelerde kuyruk , rehin kalınıyor,kıymetini biliniz işte siz rahat yürüyün diye devlet ”durmak yok yola devam” diyor. Hazır başlamışken yola devam edin Pensilvanya’ya kadar gidin Fetö ‘nünde hakkını arayın adaleti sağlayın, gitmişken de  orada kalın gelmeyin. Emin olun sizi özlemeyeceğiz. Artık millet huzur istiyor, istikrar istiyor. Kaos ya da her ne planlıyorsanız amacınıza ulaşamayacaksınız. Çünkü biz koyunlar, sizin oyunlarınızı biliyoruz ve sizlere uymuyoruz. Yürüyün anca gidersiniz. Ben olsam sizi İstanbul’a sokmazdım. Gittiğiniz yerin havasını bozuyorsunuz. Sakarya’dan geçtiniz çok şükür yağmur yağdı ve temizlendik.
 Tarafınızı referandumdan sonra tekrar belli ettiniz, teşekkür ederiz. Gittikçe büyüyen değil , küçülen bir parti oluyorsunuz. Yakında güle güle deriz.
Ahmet Türk’te iyileşmiş o sıcakta yürüdüğüne göre , geri ceza evine dönebilir, alan geniş orda da yürür , yürümek iyi gelmiş.
Bizler de yürümesini biliriz. Eğer söz konusu vatan, millet , devlet bayrak ise baştan başına Türkiye’min yürür gideriz. Şehitlerim için, gazilerim için, onları öldürenleri, darbecileri asalım diye, idam gelsin diye, gözü yaşlı analarla babalarla vatandaşlarla şehit yakınlarıyla el ele kol kola . 15 Temmuz gecesindeki gibi, nöbet akşamlarındaki gibi .
‘Adalet ağaca su vermektir, dikene su vermek zulümdür.’

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!