Sakarya Detay Haber
Rahim Varol

YETKİLİ OLMAK MI ÖNEMLİ ETKİLİ OLMAK MI ?

YETKİLİ OLMAK MI ÖNEMLİ ETKİLİ OLMAK MI ?
Bu haber 02 Haziran 2017 - 13:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Her yıl mayıs ayında yetkili sendikalar belirleniyor. Önemli olan yetkidir ancak etkili olunursa yetki önemlidir. 2 toplu sözleşmede Malum sendika yetkili olarak toplu sözleşme masasına oturdu.2017 Yılında da oturacak.O toplu sözleşme masasına 3 Konfederasyonda katılıyor. Taleplerimizi iletiyoruz .Ancak yasa gereği yetkili sendika imza atıyor ve masada memur yüzüstü bırakılıyor.

TOPLU SÖZLEŞME MASASINDA İMZALANAN MADDELER YASAL NİTELİK TAŞIYOR. MALUM SEN İMZASINA SAHİP ÇIKAMIYOR.

2015 Yılında imzalanan toplu sözleşme hükümlerinin 20 tanesi halen uygulamaya geçmedi .Malum sendika imzasına sahip çıkmadı. Türkiye Kamu sen uygulanmayan hükümler için dava açtı. Memur vergi dilimine giriyor ,enflasyon karşısında eziliyor. Malum sendika yetkili olduğu halde sus pus oturuyor.

MÜDÜRLERE VE ARKASINDAN MEMURLARA ROTASYON KABUL EDİLEMEZ.

Son zamanlarda rotasyon kaşınmaya başlandı .Sendika olarak rotasyona dava açtık.Kamu çalışanlarına rotasyon zulümdür. Çocukların eğitimine engeldir. Ekonomiye de darbedir. Rotasyon olunca acaba ne düzelecek. Rotasyondaki amaç nedir.Bilen yok sadece rotasyon gelsin.Rotasyonun aile bütünlüğünü bozacağı düşünülmüyor mu?

MEMURA VERİLEN SÖZLER HAVADA KALMASIN UZMANLIK SINAVI İVEDİ AÇILSIN

Sayın Maliye Bakanımız referandum öncesi uzmanlık sınavı açılacağını söyledi.Maliye çalışanlarına umut verdi .Halen bir ilerleme yok.Yapılandırma sürecinde memurlar gece yarılarına kadar çalıştı.

FETÖ SORUŞTURMALARI ADLİYE ÇALIŞANLARINI MAĞDUR EDİYOR.

Adliyelerde mahkemeler devam ediyor. Ancak çalışana hiçbir ücret yok. Geç vakitlere kadar süren mahkemelerde görevli, personel ertesi gün ne kadar yorgun olursa olsun sabah yine işinin başına geliyor.Mesai sonrası devam eden diğer mahkemelerde çalışanlarda aynı sorunu yaşıyor.

4.B-4.C SÖZLEŞMELİLER TAŞERONLAR KADRO BEKLİYOR.

Yıllardan beri verilen kadro sözü bir türlü hayata geçirilmiyor. Sonuçta çalışanların her biri kamuda vatandaşa hizmet veriyor.

KAMU ÇALIŞANLARI SENDİKAL TERCİHLERİNİ GÖZDEN GEÇİRMELİ

Her kamu çalışanı mutlaka yasal hakkını kullanmalı sendikalı olmalı.Toplu sözleşmelerde kamu çalışanlarına kayıp yaşatan yetkili sendikaya gereken cevabı vermeli.Aksi halde bu güne kadar yaşadıkları mağduriyetlere yenileri eklenerek daha da çok mağduriyet yaşayacakları aşikardır.2017 Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşme artık son çırpınışları olacak.Bu arada her defasında söylediğimiz gibi memur bindiği dalı nasıl kestiğini görecek.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!