Sakarya Detay Haber

ENGELLİ ANNESİ MEYDANDA AÇLIK GREVİ YAPACAK

ENGELLİ ANNESİ MEYDANDA AÇLIK GREVİ YAPACAK
Bu haber 07 Nisan 2017 - 8:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Engelli kızını yürütebilmek için 10 senedir mücadele veren, yetkilere yardım çağrısı yapan ve çığlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar ulaşan anne Saniye Altakhan, şimdi verilen sözlerin yerine getirilmemesi nedeniyle Sakarya Demokrasi Meydanında açlık grevi yapmaya hazırlanıyor.

ERDOĞAN DUYDU, SAKARYA DUYMADI

Sakarya’da Fizik Tedavi Merkezi olmadığı ve çok defa talep etmesine rağmen evinde fizik tedavi hizmeti alamadığı için evinde kendi imkanlarıyla kızına rahat edebileceği ve yürüyebileceği ortam hazırlayan anne Saniye Altakhan, “Sesimizi Cumhurbaşkanı Erdoğan duydu, Sakarya duymadı” diye veryansın ediyor.

“HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

Altakhan ayrıca, Sakarya’daki yerel yöneticilerin ve siyasilerin sesine kulak vermemesine de isyan ediyor. “Kızımla ve engellilerle fotoğraf çektirmeye gelince hepsi maşallah en baş köşedeler. Ama iş yardım eli uzatmaya gelince, sözünü tutmaya gelince hiçbiri ortada yok” diyen anne, sözünü tutmayanlara hakkını helal etmediğini söylüyor.

ENGELLİLER HAFTASINDA EYLEM YAPACAK

Yıllardır haberci olarak seslerini duyurmaya çalıştığımız anne Saniye Altakhan ve engelli kızı Hanife, kendilerine olduğu kadar diğer engellilere verilen destek sözünün tutulmamasından şikayet ediyor. Geçirdiği trafik kazası sonrasında engelli olan ve yürümesi için evde fizik tedavi hizmeti alması gereken Hanife’nin annesi Saniye Altakhan 10 Mayıs Engelliler Haftasında Demokrasi Meydanında açlık grevi eylemi yapacağını söylüyor.

SESİNE KULAK VERİLMESİNİ İSTİYOR

Açlık grevi yapacağını sosyal medya hesabından duyuran anne, Anadolu Engelli Anneleri Derneği Başkanı sıfatından önce bir engelli annesi olarak sesine kulak verilmesini istiyor.

ENGELLİLER ADINA FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

Altakhan sadece kendi kızı için değil, Sakarya’da ihtiyacı olan tüm engelliler adına il merkezine Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi açılmasını talep ediyor. (Haber Hülya SÜRÜCÜ)

Haber Hülya SÜRÜCÜ

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!