Sakarya Detay Haber
Nihal Akar

“KANSER HER AN YAŞAMIMIZA GİREBİLİR”

“KANSER HER AN YAŞAMIMIZA GİREBİLİR”
Bu haber 04 Nisan 2017 - 13:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KANSER HER AN YAŞAMIMIZA GİREBİLECEK KADAR YANIMIZDA

Dikkate almadığımız ve önemsiz gördüğümüz bir çok rahatsızlıklarımız kanserin belirtisi olabilir. KANSER hastalığı hafife alınacak ve gözardı edilebilecek bir hastalık değildir. KANSER başta sizi, ailenizi, işinizi, sosyal yaşamınızı hayata dair mutluluklarınızı, umutlarınızı, kısacası size dair ne varsa sizden alır, size, eşinize, evlatlarınıza ve sizi gerçekten sevenlere mutluluk oyunu oynamak düşer.

KANSER hastası aldığı yoğun ilaç tedavilerinin bedenine verdiği yorgunluklar ve iş hayatından, şayet özel sektörde ise işinden çıkarılması ve daha bir çok sıkıtılar karşısında yorulması sonucu hayata küser, çevresinden uzaklaşmak ister. Onunla ilgilenen ailesi ise akrabaları ve dost sandığı kişilerin samimiyetsiz davranışları uzaklaşmaları sonucunda yanlız mücadele etmek zorunda kalırlar.

Peki bu her kanser hastası için aynı mı ? Elbette ki hayır, maddi durumu oldukça yüksek olan, kişisel ve kariyer anlamında yüksek mevkide bulunanlar için bu ve benzeri sıkıntılar asla yaşanmaz. KANSER hastası ve KANSER hastalığı yılda 4-5 günle ele alınması ve çözüm odaklı çalışmaların yapılması hainde bir çok sosyal ve toplumsal sıkıntıların güzel sonuçlar getireceğine inanıyoruz .

KANSER hastaları ve aileleri ile ilgili önemli ve faydalı çalışmalar yapan Stk lar özellikle gönüllülük esasına dayalı gecesini gündüzüne katarak çalışmalarda bulunan KANSER dernekleri le tüm yetkili ve ilgili kurum ve kuruluşlar o ilin tüm yöneticileri, devlet erkanı bu milletin vekilleri bu konuyla tüm içtenliği ile ilgilenmeliler.

Kanserde erken teşhis önleyici tedbirler ve toplumsal farkındalık konusunda yapmaya çalıştığımız programlara ve dereceye girmiş 1. olmuş projelerimize destek vermeliler.

KANSER hastalığının tedavisinde kullanılan ilaçların devlete maliyeti oldukça yüksek, bunun için önleyici çalışmalar çok önemlidir. Geçtiğimiz yıllarda ilimizde bir konferansta konuşmacı olarak yer alan ve en yetkin bir daire başkanımızın verdiği bilgilerde MARMARA bölgesinde SAKARYA KANSERDE yoğunluk yaşanan iller arasında olduğunu söylemesi ve bu gün geldiğimiz noktada eğer bu yoğunluklar devamlılık gösteriyorsa ilimizde hatta tüm illerde kanser verileri ve nedenlerini araştıracak etik kurulların oluşturulması gerekmektedir.

Bir ülkede bu kurulların oluşturulması neticesinde çok önemli ve faydalı sonuçların alındığını öğrenmiş bulunmaktayız. Biz KANSER HASTALARI SAĞLIK VE EĞİTİM DERNEĞİ (KANSERDER ) olarak elimizden geleni 15 yıldır yapmaya çalıştık, bundan sonra da en faydalı ve çözüm odaklı çalışmalarda her zaman yetkililerle bir araya gelerek çalışmalarımızı daha etkin yapabiliriz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!