Sakarya Detay Haber
Serpil Başer

Sakarya’n Seni Bekliyor BAŞKANIM…

Sakarya’n Seni Bekliyor BAŞKANIM…
Bu haber 14 Mart 2017 - 10:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Reisim yalnız bırakıldım yalnızım demiştin. Asla yalnız değilsin demiştik. Özür diliyorum belki de gerçekten yalnızsın biz bilemedik. Şimdi anlıyorum, sen yalnız bırakılıyorsun. Korkma; Rabbim yanında, milletin yanında, el açılmış edilen dualar da yanında. Amma velakin, yol arkadaşların, yakınındakiler, teşkilatlar gerçekten seninle mi? Biz de merak ediyoruz. Gerçek anlamda mücadeleyi tek başına veriyorsun. Başbakanım , üç , beş , belki on kişi daha ….

Ne zaman ki düşmanlarımız çoğaldı, anladık ki doğru yoldayız.

Geçen akşam Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sn. Betül Sayan Kaya Hanımefendi’nin Hollanda’da maruz bırakıldığı terbiyesiz, ahlaksız, saygısızlık bürokrasi , hukuk dışı ne derseniz öyle bir maduriyetti ki yaşadığını hayretle seyrettik. Atlı ve köpekli polislerin basına, sivil vatandaşlara saldırılarını dehşetle izledik. Bizler 15 Temmuz gecesinden sonra bir gece daha sabahladık. Sakın ha korktuk sanmayın. Hani , Reisimiz birden çıkar da ‘’buyurun Hollanda’ya gidiyoruz’’ dersiniz diye bekledik. Yurt dışındaki vatandaşlarımız Bakanına sahip çıktı, keza Türkiye’de de Hollanda konsolosluğu karşılığını aldı. Sebep neydi Hollanda’yı böyle saçma sapan bir yola sokan Türkiye’deki referandum. Size ne bizim referandumumuzdan. Çünkü evet çıkmasını istemiyorlar. Vay arkadaş ne referandummuş dünyayı dert aldı. Galiba çok önemli bir işe kalkıştık. Bir Bakanı, hele de bir bayan Bakanı durdurmak için, sadece vatandaşıyla buluşmak isteyen Bakanımıza, OHAL uyguladılar. Şaka değil gerçekten . Bir ülke bir Bakan için OHAL uyguluyorsa bir EVET’in ne kadar önemli olduğunu anlamamak için çok afedersiniz saf olmak gerekir. İki’’ GORİLİN’’ Bakanımıza eşlik etmesi, sınır dışı edilmesi yenilir yutulur bir şey değil , zaten bizim Reisimiz unutmaz da, yutmaz da. Gerekenler yapılacaktır; nokta.

Bakanımızı duruşundan dolayı bir Türk vatandaşı ve bir kadın olarak yürekten tebrik ediyorum. Kelebek bir kez kanatlandı mı, bir daha asla tırtıl haline gelmez.

İnsanlar üçe ayrılır. Gerçek başarılılar, başarılıyım diye geçinenler ve başarılı insanlar üstünden geçinenler.

Çalışması gerekenler, sahalarda olması gerekenler görev yerlerinde mi? Şimdiye kadar kaç hayırcıyı kaç, kafası karışık olanı ikna ettiler. Kaç tane EVET kazandınız? Yok canım biz daha parti içinde istişareleri bitirememişiz ki boyuna kahvaltıda, öğlen yemeğinde, akşam yemeğinde, o ilçede, bu ilçede, o günü kutla bu günü kutla, istişare bilgilendirme, üye buluşması.

Halen ne istişaresi yapıyoruz? Şuan hayırcıların, kafası karışıkların kapılarında olmak lazım , evetçilerle oturup hasbihal edilmeyecek, çat kapı gezip broşürler dagıtıp resim çekilmeyecek. Aksibe vatandaş bilgilendirilecek. Biz eğer daha kendimizi bilgilendiremediysek vay halimize vay.

MHP kendi içinde sıkıntı yaşıyor ama mücadele veriyor, çalışmayanı karşı olanı görevden alıyor. Çabalıyor , çabalıyor. Biz de bilgilendiriyoruz yeni yeni mahalle temsilcilerini hatip ve hatibelerle…

Kaç gün kaldı pardon referanduma , sayılı gün çabuk geçiyor, acele edin lütfen, acele edin.

Referandum için hazırlanmış araçlar sessiz sedasız dolaşıyor… Neden? Sesi çıkınca utanıyor muyuz? Bir kahve haneye teşkilat tan 10 kişi gidip 3 kişiye meram anlatmayacaksınız beyler, mahalleyi toplayıp soracaksınız, soruları cevaplayacaksınız.

Diyorum ki kendimiz çalıp, kendimiz oynamayalım. Benim Cumhurbaşkanım sabahlara kadar uyumayarak kalkıp kaç programa katılıyor, bir de peşpeşe mitingler yapıyor ..  Dimdik ayakta…

Lütfen…. Günah, yazık… Şu an bulunduğunuz yeri doldurun, yoksa bu milletin hakkını ödeyemezsiniz.

Kurtların sessiz kaldığı yerde itler çakallar volta atar. Oturarak başarıya ulaşan tek varlık tavuklardır.

Değer verin; çalışın, ya da vermeyin çalışmayın, ama asla çalışıp değer verir gibi yapmayın.

Sakarya’n seni bekliyor BAŞKANIM, huzur bulduğun yer bağrını açmış…..

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!