Sakarya Detay Haber
Serpil Başer

ERDOĞAN İÇİN DEĞİL HER DOĞAN İÇİN EVET

ERDOĞAN İÇİN DEĞİL HER DOĞAN İÇİN EVET
Bu haber 06 Mart 2017 - 11:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Erdoğan için değil her doğan için evet.

Şarkılı,türkülü başladı referandum çalışmaları. Evet ,hayır pankartları. Herkes as’larını sahalara sürmeye başladı. Heryer cıvıl cıvıl oluyor, peş peşe programlar düzenleniyor. Cumhurbaşkanım Batıda ,Başbakanım Doğuda sesleri kısıldı şimdiden daha, uyku yok yorgunluk çok ne adına, istıkrar güçlü Türkiye , Yeni Anayasa.

Nerede bir topluluk var ise orada bir açıklama, etkileme çabası, ikna için  ugraşma. Sık sık seçim yaşayınca ateş sönmeden çabuk harlanıyor. Bu çoşku tezehüratlar altında referandumun amacı anlaşılıyormuki? Toplantılar, kahvaltılar, yemekler, artık sık sık göreceğimiz etkinliklerden. Birden bir yerde karşınıza Başkan, Vekil, Bakan çıkabilir, hazırlıklı olun şaşırmayın.

Bu işe aklım ermiyor. Bu curcunada kim kime ne anlatıyor, nasıl akıldaki sorulara cevap bulunuyor, kafalardaki karışıklıklar gideriliyor. Sahaya çıkılacak, halka inilecek, her kapı çalınacak. Vatandaş bilgilendirilecek. İyi güzelde vatandaşı hangi bilgililer bilgilendirecek. Bir kısmını tenzih ederek soruyorum. Onlar yeterince olaya hakim mi? Halkın soracağı soruları rahatça cevaplıyabileceklermi? Onlara eğitim veriliyordur belki, Anayasa Maddeleri ezberletiliyordur, karşılasılabilecek sorulara cevabınız bunlar olsun deniliyordur . Yeterli mi? Gerçekten olaylara hakim, her soruya hazırlıklı donanımlı kaç kişi var ki? Bunlar hangi sahaya inecekler. Zaten evet diyenlere mi? Ya da hayırcılaramı? Ziyaret edip, teşekkür edip destekleri için,  dönüp gidecekler mi? Kapılara broşür bırakıp ayrılacaklarmı? Broşürleri çoğunluğun okumadığını biliyoruz. Vatandaş broşürü eline alıp şöyle bir göz gezdirip kenara atıyor. Zaten kendince fikri belli broşürlemi değişecek. Kararsızlar kim, tespit yapılmışmı?Aklını hangi madde yada ne karıştırmış, onu ikna için nasıl bir hazırlık yaptınız? Aklı karışmış çok kişi var, bunların bir an önce netleştirilmesi lazım, laylaylom zamanı değil inanınki. Anayasanın değişmesinin, ne kadar önemli ve acil olduğunu biliyoruz. Tekrar tekrar hatırlatmaya gerek varmı? Bence var . Sık sık verilen aynı öğütten sıkılma. Çünkü bir çiviyi çakabilmek için defalarca vurmak gerekir. Bizler çabuk unutuyoruz. İki gün güneş görünce yaz geldi sanıyoruz, oysa Mart kapıdan baktırır,  kazma kürek yaktırır. Almanya,Hollanda oralarda konuşmamızı istemiyorlar, hani demokrasiniz? Gurbetçi vatandaşlarımızın sağ duyulu olduğunu biliyoruz, onlar asla Cumhurbaşkanını , vatanını , milletini boynu bükük bırakmazlar. Evet oylarıyla cevaplarını vereceklerdir.

Dönelim yine ülkemize,millet Recep Tayyip Erdoğan sevdalısı. Kimsenin koltuğu garanti değildir. Bir gecede gelirsiniz , bir sabah gidersiniz. Reis’in nasıl bıkmadan usanmadan koşturduğunu görüyoruz. Gerçek ve samimi. Bunu herkesten bekliyoruz.

Her seçimde hatırlanılan küskünler diye bir grup var, ne hikmetse bunlarla bir türlü barışılamıyor. Acaba seçimden seçime akıllara geldikleri için mi? Mitinglerde kalabalık olsun diye o gün mesaj yollandıkları için mi? Şükür ki kırgınlıkları Reis’e , vatana, millete değil ki oyları evet. Kendi çabalarıyla, dilleri döndükçe, eşe -dosta , sorana referandumu anlatıyorlar . Neden evet demeleri gerektiğini . Evet haklısınız belki” dereden geçerken at değiştirilmez,ama her atada güvenilip dereye girilmez”.  16 Nisan’a kadar kim var yok ise herkesin elinden tutup bir eve misafir olmalı, belki senin hatırına yada onun kim bilir cevaplar evet olur. Evetçi, hayırcı yada kafası karışık sırayla gidilmeli çayları, kahveleri içilmeli , biz buradayız sizi unutmadık, yine geldik denilmeli.  ”Becerisizlikle ihanet arasında kıldan ince bir çizgi vardır.  beceremediği halde makam mevki işgal etmek en büyük ihanettir”.Su uyur,düşman uyumaz UNUTMA!

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!