Sakarya Detay Haber
Serpil Başer

NEDİR HAYATTAKİ AMACINIZ?

NEDİR HAYATTAKİ AMACINIZ?
Bu haber 23 Şubat 2017 - 9:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir kelime kararını, bir duygu hayatını, bir insan seni değiştirebilir.

Hayattaki amacınız nedir? Yemek içmek, monoton yaşantınızı devam ettirmek mi? Yoksa daha güzel rahat kaliteli yaşamak mı? Belki heyecanlı sıra dışı yaşamak! Kimiside sayılı gününü tamamlamak niyetinde akışına bırakmıştır kendini . Her insan aynı karaktere sahip olmadığı için, yaşam tarzları da farklıdır. Nasıl ki giyim, kuşamda farklıysa herkes , renkli kişiliklerle dolu etrafımız. Bu yaşam sürecinde hepimizin kendine örnek aldığı; Anne-babası, Arkadaşı, Yan komşusu , Doktoru, Öğretmeni , Şarkıcı, Oyuncu , Belediye Başkanı,Milletvekili yada Cumhurbaşkanı vardır. Onlar gibi olmak, onlara yakın olmak gibi.. Amaçsız, bomboş yaşamaktansa bir idolunüz olması çok güzel ve onun ayak izlerini takip etmek.

Sana değer veren kişinin peşinden git, çünkü o, senin karanlıklarını aydınlatan bir ışık olur.

Karşınıza istediğiniz insanlar değil ihtiyacınız olan insanlar çıkar. Öyleki bu insanlar size yardım edecek, sizi incitecek , size acı verecek, sizi terk edecek, sizi sevecek ve olmanız gereken insan olabilmenizi sağlıyacaktır.

Örnek alalım derken, tabiki başarılı, azimli, saygılı, değerlere önem veren, ahlaklı kişilerden bahsediyorum. Onun gibi olamasak bile,  illaki birşeyler alırız kendimize.

Karıncaya sormuşlar ”Nereye gidiyorsun” diye,” Hacca gidiyorum” demiş. ”Küçüksün gidemezsin ölürsün vazgeç” demişler, ”Gidemesemde o yolda ölürüm” demiş.

Mutlu olmak risk almaktır, bilinmeyene koşmaktır. Kalbinin hızlı atmasına izin vermektir. Sıradan hayatların içinde sıradışı yaşamaktır.

Neden o? Giyim tarzı mı , konuşması mı, başarıları mı, mutlu oluşu mu, dik duruşu mu seni etkiledi?

İmkan verildiğinde herkes herşeyi yapabilir, yada imkanı kendin yaratacaksın biraz zorlayacaksın. Kimsenin hayatı aslında kolay değil, sadece belli etmeyebilirler ve sen bilemezsin. Bazı insanlar güçlü olanların hiç acı çekmediğini sanırlar. Gerçekte en güçlü insanlar acıyı hisseden, anlayan ve kabul edenlerdir. Ve bizler sadece onun hayran olduğumuz kısmını görmek isteriz.

İyi insan mutluluk, kötü insan tecrübe, yanlış insan ders, mükemmel insan iz bırakır.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!