Sakarya Detay Haber

ÇOCUĞUNUZDAN DAHA ÖNEMLİ BİRŞEY VAR MI?

ÇOCUĞUNUZDAN DAHA ÖNEMLİ BİRŞEY VAR MI?
Bu haber 12 Şubat 2017 - 21:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir çok bayanı çok fazla rahatsız eden çeşitli şekillerde iletişim kanalları kullanılarak taciz edilmesi malesef ki göz ardı ediliyor. Fazla önemli görülmeyen bu tür tacizler aslında  çok önemli çünkü bu sapkın ruh haline sahip olan insanlar en çokta gençlerimizin ve çocuklarımızın iç içe olduğu teknoloji ve sosyal medya ortamlarında evlerimizin içine kadar girmekle kalmamış en kıymetlimiz olan çocuklarımızın  odalarına kadar girmiş durumda bu durum birazda saatlerini tv karşısında yada yine bilgisayar başında geçiren yetişkinlerimize bir tehlike gibi görünmese de durum pek öyle değil, saatlerini tv program ve pembe dizi izlemek için sarf eden anne ve babalarımızın her ne kadar dikkatlerinden kaçsa da bu çok büyük bir tehlike . Sokakta bir sapık sizi yada çocuklarınızı taciz etse tepkiniz ne olurdu?

Şimdi düşününki bu sapık sizin evinizde belki de çocuğunuzun odasında ve siz hiç bir şey yapmıyor , yapamıyorsunuz. Peki  böyle olmak zorunda mı ? sadece bir an için düşünmenizi rica ediyorum .

Kendi sosyal medya sayfalarımdan örnek vermek istiyorum . Ben yetişkin bir insanım bayan yada bay demedim dikkat ederseniz çünkü bu sapkın ruh hali olanların pek cinsiyet ayrımı yaptıkları yok . Engelli bir kişi oluşum , benim engelliler için yaptığım paylaşımlar  vs. zerre fark etmeksizin 3 yıldır sayısız sapkın mesaj ve resim video gönderimiyle karşılaştım. Ben bunlara nasıl davranmam gerektiğini biliyorum . Peki ya sizin çocuğunuz biliyor mu ? lütfen çocuklarınızı tv ve bilgisayar yada yorgun , yoğun olmanızı bir kenara bırakıp ara ara onun öz güvenini ve size olan güveninide zedelemeden güzel bahanelerle belki bir bardak çay , kahve , meyve suyu , süt anne kek ve kurabiyeleri ile 10-15 dakikalık sohbetlerle hem bağınızı güçlendirebilir hemde kontrol etmiş olursunuz. Düşünün bunu yapmaktan daha önemli bir işiniz yada eğlenceniz varsa bütün bu sözlerimi unutun gitsin .

Örnek vermek için kendi sosyal medya sayfamda yayınladığım bir yazımı aşağıya ekliyorum . Değerli  vaktinizi ayırarak bu yazımı okuduğunuz için ama özellikle bir soru işareti ile aklınızda söylediğimi uygulayacağınız için çok teşekkür ediyorum.

”Bütün gereksiz mesajlara toplu cevabımdır”

Lütfen bir daha ne beni ne de kendinizi yormayın .

Facebook , twitter , instagram gibi sosyal medyayı kullanma amacım: Özellikle engellilere yönelik paylaşımlarım, internet üzerinden yazmış olduğum çeşitli gazetelerdeki köşe yazılarımı ve yapmış olduğum radyo yayını ile ilgili duyurularımı ve tabiiki zaman zamanda kişisel beğenilerimi , resimlerimi vs. Paylaşmak için kullanıyorum asıl mesela bana gelen mesajlar özellikle bunlar arasında  bir çok var ve büyük bir bölümü gerçekten iletişim kurmak istediğim insanlar tarafından onlara çok teşekkür ediyorum ve devamını rica ediyorum . Bunun yanında merhaba dedikten sonra yaşınız kaç , evli misiniz , nerede yaşıyorsun diye devam eden ve en son evlilik teklifi ile biten mesajlara tek ve net bir cevap vermek istiyorum . Sizi hiç ilgilendirmediği gibi evlilik aile gibi kutsal kavramları tek tek size izah etmeye ne sabrım ne zamanım ne de sarf etmeğe değer bulduğum bir enerjim var . Bu yüzden olabildiğince nezaketli ifade etmeğe çalıştığım bu satırları bir de sizin insanlık ve kültür seviyenize uygun olarak söylüyorum . Sosyal medya üzerinden karşı ve hem cinslerim ile özel mesajlaşmalar benim yapacağım bir şey değil . 🙂 Kısmetimi facebook vs. aramıyorum . Allah sizlere de akıl fikir versin . Beni en çok üzen de sizler gibi yaşayanların ülkem adına söz söyleyecek olması ..!

Bilginiz olsun diye söylüyorum bu da benden sevabına bir şey talep etmiyorum. 🙂 insanlar beyin denen bir organı daha düşünmek gibi faydalı şeyler için kullanabiliyor. Bir deneyin kesinlikle işlevsel tavsiye ederim pişman olmazsınız …

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!