Sakarya Detay Haber

KİMİN, TELEFON FATURASI NE KADAR?

KİMİN, TELEFON FATURASI NE KADAR?
Bu haber 03 Şubat 2017 - 2:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milletvekillerinin telefon faturalarının miktarı konusu tartışılmaya devam ederken, ulusal basın organlarında, Meclis Katip Üyesi ve MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba’nın 2016 yılında 13 bin 199 liralık iletişim harcaması yaptığı yazıldı.

haberandum.com sitesinde yayına alınan haber şöyle:

“İşte Meclisteki Diğer Vekillerin Telefon Faturaları”

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’in dudak uçuklatan faturasının ardından diğer milletvekillerinin de harcamaları ortaya çıktı. İşte haberin ayrıntıları;

Türk milletini temsilen mecliste görev yapan ve milletin vekili olan milletvekillerinin telefon görüşmelerinin sonucunda gelen faturalar dudak uçuklattı. Geçtiğimiz günlerde ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’in 1 milyon 200 bin liralık telefon faturası gündeme bomba gibi düşmüş herkes tarafından tepkiyle karşılanmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da partisinin vekilini sert bir şekilde uyarmıştı.

Bu yaşananlardan sonra ise gündem sıcaklığını korurken hangi partiden hangi milletvekinin ne kadar tutarlık bir telefon görüşmesi yaptığı merak konusu olmuştu.
Yapılan araştırmalara göre Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’in ardından TBMM’de en fazla fazla haberleşme giderinin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) katip üyeleri Emre Köprülü ile Özcan Purçu’ya ait olduğu belli oldu.

TBMM yönetiminden alınan bilgilere göre, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın 2016 yılı haberleşme giderinin 7 bin 500 lira olduğu açıklandı.

CHP grup başkanvekillerinden Levent Gök 32 bin 957 lira, Engin Altay 25 bin lira, CHP’li idare amiri Tufan Köse ise Meclis’e 22 bin 300 liralık haberleşme faturası çıkardı.

MHP’den grup başkanvekili Erkan Akçay 13 bin 204 lira, MHP’li Zihni Açba 13 bin 199 liralık iletişim harcaması yaptı.

AK Parti Grup Başkanveki İlknur İnceöz 11 bin 776, AK Partili idare amiri Ahmet Gündoğdu 7 bin 69 lira, AK Partili Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı 6 bin 338, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı 5 bin 695 lira harcama yaptı.

HDP eski grup başkanvekili İdris Baluken 9 bin 212 lira (10 aylık), HDP’li Meclis Başkanveki Pervin Buldan 7 bin 11 lira harcama yaptı. Kaynak haberandum.com

Öte yandan sosyal medyada paylaşılan bir başka gazetede yayınlanan liste şu şekilde:

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!