Sakarya Detay Haber

Açba “Başkasının Yerine İmza Atmadım”

Açba “Başkasının Yerine İmza Atmadım”
Bu haber 12 Ocak 2017 - 10:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TBMM’de Anayasa değişiklik teklifinin oylanması esnasında, CHPli Ali Haydar Hakverdi’nin yerine imza attığı öne sürülen MHP Sakarya Milletvekili ve Meclis Katip Üyesi Zihni Açba, basın organlarına “imza skandalı” olarak yansıyan haberlere açıklık getirdi.

Açba, Sakarya Detay Haber Genel Yayın Yönetmeni, Gazeteci Hülya Sürücü’ye özel yaptığı açıklamasında, kimsenin yerine imza atmadığını, sadece tutanağı imzaladığını söyledi.

İşte Zihni Açba’dan “İmza” Savunması:

“BANA DENK GELDİ, BEN İMZALADIM”

“Bahsi geçen olay, basında yayınlanan haberlerin aksine, “CHPli Hakverdi’nin yerine imza atma” hadisesi değildi. Sadece mecliste olan katip üyelerin tutanağa imza atması meselesi idi. O konu zaten mecliste gündeme geldi, ben de gereken açıklamayı yaptım.

Hakverdi divanda pusulaların sayılması sırasında başkanvekili ile anlaşmış. Hakverdi “ben imza atmayacağım, ama dilekçe ile şerh koyacağım” demiş, başkanvekili de kabul etmiş. Biz de İdare amirleri ve başkan vekilleri gibi oy sayımı sırasında görevliydik. Oylamanın sayımının sağlıklı yapılması ve herhangi bir şike olmaması açısından ben de oradaydım. Tutanağı imzaladım, ama birinin yerine imza falan atmadım.

Divanda meclisin idaresi noktasında görevli değildim. Sadece oyların sayımı esnasında oradaydım. Yoksa diğer üyeler tarafından da o tutanak imzalanabilirdi, bana denk geldi, ben imzaladım, o kadar.”

Özel Haber Hülya SÜRÜCÜ

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!