Sakarya Detay Haber

Bu Haber Azerbaycan’dan Geldi

Bu Haber Azerbaycan’dan Geldi
Bu haber 11 Ocak 2017 - 20:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Azerbaycan’dan takipçimiz olan Fatime Hacibeyli Sakarya Detay Haber’e yayınlanmak üzere bir haber gönderdi. 
Azerbaycan’daki takipçilerimizin rahat anlayabilmesi için haber metnini onların dilinde aynen yayınlıyoruz:
“Vefa” Sosyal Sosyal Sorunlara Destek Birliği tarafından yardım tedbiri yapıldı. “Niagara” şadlıq sarayında baş tutan tedbir 6 imkansız ailenin erkek çocuklarının sünnet edilmesi amacıyla düzenlendi.
Programda milletvekilleri, Abşeron İlçe Kaymakamlığı temsilcileri, STK temsilcileri, tanınmış bilim adamları, hayırsever kişiler, medya temsilcileri, sanatçılar katıldı.
Tedbir Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Himninin çalma ile başladı. Daha sonra “Vefa” İB-nin kurucusu Vefa Asadova ve birliğin CEO’su Fatıma Hacıbeyli tedbiri açık ilan ederek teşrif buyuran tüm misafirleri selamlayıblar. V.Asadova tedbirin geçirilmesi amacı ve mahiyeti hakkında misafirlere ayrıntılı bilgi verdi. Bu söyleniyor, kurucusu olduğu kurum her zaman maddi durumu düşük olan aileleri arayıp buluyor, onların kaygıları, sorunları ile ilgileniyor ve imkanları dahilinde yardım etmeye çalışır. Bu kez ise örgüt çocuklarını sünnet ettirmeye gücü yetmeyen yol vermeyen ailelerin sesine ses vermeye çalıştı. Bu amaçla da daha çok ihtiyacı olan aileleri arayarak, onların çocukları için sünnet töreni geçirmeyi karar almışlar. En büyüğün 10 yaşında, en küçüğü ise 3 aylık olan sünnet edilen çocukların hemen hemen çoğunun babası yoktur. Bununla da teşkilat hem de tek başına çocuk büyüten annelere destek olmaya çalıştı.
İB-nin yöneticileri daha sonra hayır tedbirine teşrif buyurmuş tüm konuklara, həmiçin hayır işinde onlara yakından yarım örgüt üyelerine kendi teşekkürlerini belirttiler. Ayrıca “Niagara” şadlıq sarayının yönetimine ve kollektivine tedbirin teşkilinde her türlü ortam yarattıklarını dolayı sonsuz teşekkür ettiler.
Toplantı sırasında daha bir takdqirelayik çalışmaya imza atıldı. Öyle ki, tedbir kapsamında fiziki imkanları kısıtlı olan yetenekli bayan Aybeniz Nesirovanın el işlerinden oluşan sergi de düzenlendi. Fuar sırasında hem de Aybeniz Nesirovanın el işlerinin satışı gerçekleştirildi.
Biz de kendi növbemizde maddi durumu sağlayan kişileri hayır işlerinde “Vefa” İB-ne hem maddi, hem de manevi destek olmaya çağırıyoruz.
Fatime Hacibeyli

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!