Sakarya Detay Haber

EVLİLİK PROGRAMLARININ ETKİLERİ…

EVLİLİK PROGRAMLARININ ETKİLERİ…
Bu haber 03 Aralık 2016 - 20:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Toplumsal gerçeklerden uzak ve yanlış bilgiler aktaran yayınlar aileleri  büyük derecede tehdit ediyor.

Gündüzleri yayınlanan bu programlar en çok ev hanımlarının dikkatini çekiyor  ve ev hanımlarından hariç de birçok kısmı ilgilendiriyor aslında. Aile yapısı bozuluyor, çocuklarımıza, gelecegin nesline evlilik konusunda kötü izlenimler veriyor.
İzdivaç programlarını örnek gösteren Zuhal Topal, Seda Sayan ve Esra Erol gibi İzdivaç programlarında kadın açısından da, erkek açısından da aile yapısını rencide edici şeyler yaşanıyor. Araban var mı? Evin var mı? Paran var mı?’ Böyle kadınlar çıkarsa, istenen şeyler de o tip şeylermiş gibi gözüküyor. Çok çirkin konuşmalar geçebiliyor. Birçok insan oturup seyrediyor, sanki tiyatroymuş gibi. Ancak orada yaşanan bir de gerçeklik var. Kadınlarla erkeklerle ilgili yanlış bir imaj oluşturuluyor.

İzdivaç programlarının aile yapısına zararı olduğunu düşünüyorum. Kadınlara karşı bakış açısını değiştiriyor. Oysa kadın profilimiz öyle değil ki. Her kadın sadece para mı düşünüyor, ev mi düşünüyor veya rahatını mı düşünüyor? Bunu herkes, hem kadın, hem erkek ister; genel anlamda bakarsınız. Ancak orada çok çirkin şeyler yaşanıyor. Tabi erkekler de kötü yansıtılıyor. Kadın adaylardan Hanife’yi örnek gösterecek olursak tam bir facia benim gözümde… Sadece oraya kendini göstermek için geldiği belli bir insan ve hepsi Hanife gibi düşünce içindeler.

Bu tür programlar ve oraya katilan herkes hayatı, kötü şeyleri normalleştirme çabasındalar.
Gerçekten de, bir kanaldaki izdivaç programında kendisine uygun eş bulamayan birisinin, diğer kanallardaki izdivaç programlarını da teker teker denemesi, evli olanların bile bu tür programlara başvurması, yapılan işin nasıl algılandığı konusunda  epey ipucu veriyor.

İzdivaç programlarını savunanlar ise, Türkiye’de görücü usulü evlenmenin artık ancak ekranlarda gerçekleşebildiğini, çünkü evlenmek isteyen insanların tanışabilecekleri başka ortam olmadığını söylüyorlar. Ve tabiî ki yanlış düşünce içindeler kanımca. Ben bu tarz programların kaldırılması taraftarıyım.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!