Sakarya Detay Haber
Yusuf İzzettin Kömürcü

SPOR SALONUNU BİLE ONARAMIYORLAR

SPOR SALONUNU BİLE ONARAMIYORLAR
Bu haber 29 Kasım 2016 - 19:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Osmanlı Mimarisinin en güzel örneklerine rastladığımız Taraklı doğal güzellikleri ve tarihi evleri ile herkesi büyüler.

Taraklı İlçesine gittiğinizde Çiğdemlik mevkisinde etkileyici bir manzaranın eteğine yapılmıştı spor salonu. Hacımurat mahallesinde. Taraklı’da okullara giderken Ortaokul ve Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne giderken ulaşırsınız. Şimdi TOKİ(!!) binaları ile sırt sırta.

Spor salonunun hikayesi büyük. Bu hikayeyi burada yazacak değilim. Spor salonu adeta dökülüyor. Harabe gibi. Taraklı Belediyesi’ne geçen burada spor yapılmaya devam ediliyor.

Taraklı Tarihi Kentler Birliğine üye.Taraklı  Cıttaslow (Sakinşehir) üyesi.Taraklı İpekyolu Belediyeler Turizm Kalkınma Birliği üyesi.Taraklı Sakarya İli’nin en önemli ilçelerinden birisi.vs,vs.

1989 yılında yapılan spor salonu onarımı yapılamıyor. Bu ilçeyi yönetenlerin beklide spor’a bakışları farklı. Salonu neresinden tutulsa elde kalıyor. Salon kaderi ile baş başa bırakılmış. Taraklı statü olarak Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandı.

-“Sakarya’da spor tesisleri yatırımı yapıyoruz”– diyenler hiçbir şekilde Taraklı’da spor yatırımına gerektiği gibi önem vermemiştir. Bugünlerde Taraklı’da futbol sahası yapılacağı söylense de,salonun onarılacağı belirtilse de ne futbol sahası nede spor salonu ile ilgili çalışma yoktur..

Taraklı gençleri Taraklı Belediyesi’n den ve Büyükşehir Belediyesi’nden salon ve futbol sahası sorununa gereğince ilgi göstermelerini istiyorlar. Spor salonundaki görüntü TARAKLI’YA YAKIŞMAYAN UCUBE BİR GÖRÜNTÜ..

Taraklı Aşığıyız,Spor Sevdalısıyız…

Taraklı Sakarya İli merkezine uzak ilçe. Taraklı’da spor yapmaya gönül vermiş genç çok. Ne yazık ki bu gençler spor yapmaktan mahrum bırakılıyor. Bizde buna seyirci kalıyoruz.Taraklı Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin de seyirci kalması daha da üzücü.

Yetkililerin spor’un da turizm kadar önemli olduğunun farkında olmadıklarını görüyoruz.

Ve ne yazık ki bunun ezikliğini yaşıyoruz.

**

Spor Toto 3.Lig 3.Grup’ta bu hafta Bayrampaşaspor galibiyeti ile 3 puanı alan Sakaryaspor’umuzu tebrik ediyorum. Ligin son üç maçında camiamızın bu mutluluğuna gölge düşsün istemiyoruz.

En güzel günler bizlerin olsun

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!