Sakarya Detay Haber
Rahim Varol

SENDİKACILIK RENK OLSUN DİYE Mİ YAPILIYOR?

SENDİKACILIK RENK OLSUN DİYE Mİ YAPILIYOR?
Bu haber 28 Kasım 2016 - 21:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SENDİKACILIK BU ÜLKEDE RENK OLSUN DİYE Mİ YAPILIYOR?

Önüne gelen 657 ile ilgili ahkam kesemez. 657’yi biz biliyoruz, nereleri değişmeli, onu da biliyoruz” “Yıllardır Türkiye Kamu-Sen olarak söylüyoruz “Anayasanın 128. Maddesi değişmeden devlet memurluğu kavramını ortadan kaldırmazsınız” diye. Sayın Cumhurbaşkanı da söylemeye başladı bunu son dönemlerde. Ne MHP ne de CHP’nin 128 maddeye ilişkin “Evet” diyeceğini sanmıyorum. Devlet memurluğunu kaldırmak kolay değil. Ne yapacaklar, arkadan dolaşma yöntemiyle bunu yapmaya çalışıyorlar. Mesela “Kamuda Performans Sistemi” gibi yeni sistemlerle. Kamuda demoklesin kılıcı gibi tepemizde sallanma anlayışını sergilemeye çalışacaklar. Buna da engel olacağız. Kafana göre not ver geleceklerini tehdit et, kusura bakma ona da engel olacağız. Memur hergün ohal yaşamayamaz.

MEMUR SENDİKASINI İNCELEMEYE ALMALI MEMNUN SEN 1 MİLYON ÜYEYİ HAK EDİYOR MU?

Bu ülkenin en aydın kesimi devlet memurlarıdır. Sendikacılık bu ülkede renk olsun diye mi yapılıyor? 1992’den 2001 yılına kadar bu sendikanın yöneticileri büyük emekler verdiler. Bizler Kanarya Sevenler Derneği değiliz. Milletin ve memurların geleceği ile ilgili hakikatleri söylemek zorundayız. Yaptığımız çıkışlarla, savunduklarımızla, emeğimizle, gerçekleri dile getirmemizle 450 bin üyeyi mi hak ediyoruz? Ya da bazıları bu sendikacılıkla 1 milyon üyeyi hak ediyor mu? Bunları sorgulamak lazım. Yüce Allah Ayet-i Kerimesinde, “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” diyor. Yani bilenler daha kıymetlidir ama işin başka bir tarafı daha var. Bilenlerin bilmeyenlere göre sorumluluğu daha fazladır. Bilmeyen bir insanla, okuyan aydın bir insanın sorumluluğu elbette bir olamaz. Gelin sendikacılığın gereğini hep birlikte yapalım. Adeta kokuşmuş bir düzen kuruluyor.

BİZİ MASADA SATANLAR TARİHİ SÖZLEŞME YAPTIK DİYOR

Bizi masada satanları cezalandıracağız. Bunu yapmazsak başımıza daha büyük belalar gelecektir. Bütün memurlara sesleniyorum, yandaşlık çözüm değil, doğruyu yapalım, doğruyu yapanlara destek vermek gibi bir yükümlülüğüz var. Sendikal tercihlerimizi yeniden değerlendirmenin zamanı geldi.

İŞ ADAMLARI BİLE MEMURA TAKMIŞ

657 yi değiştirmek isteyenler gelsinler değiştirelim.Sayın Davutoğlu döneminde bir iş adamı STK Başkanı bile 657 değişmeli diye yorum yapıyor.Sorsan 657 den bihaber.Hayatında acaba hiç 657 diyi okudumu hayır.Okumamış ama Cumhurbaşkanına ,Başbakana yağcılık olsun diye 2 Milyon 600 memurun İş Güvencesine göz dikmiş. Sanki bu durumda hiçbir devlet memuru işten atılmamış gibi konuşuyorlar. Kanunda belirtilmiş memuru kafalarına göre atmak istiyorlar amaç bu.Memur hırsızlık yapmışsa yüz kızartıcı suç işlemişse zaten atıyorsun.

657 KÖHNEDİ DİYEN BAKANLAR VAR, DOĞRU SÖYLÜYORLAR

Evet 657 Köhnedi tamam mesela gösterge rakamları köhnedi hadi gelin ek göstergeleri 800-1000 puan arttıralım.Gelin mülakat kalksın, rotasyon kalksın,memura ikramiye verelim,mesaileri hiç kalkmayacak şekilde verelim ,ek ödemeleri emekliliğede yansıtalım Kamu da 4-C,4-B, Sözleşmeyi kaldıralım kadro verelim.

ALKIŞLARLA İMZALANAN TOPLU SÖZLEŞMENİN 21 MADDESİ HALA UYGULANMADI

“Alkışlarla imzalanan toplu sözleşmenin 21 maddesi hala uygulanmadı, biz dava açtık. Kamu çalışanları meselenin idrakinde, sağlam bir sendikal tercih ortaya koymalıdırlar. Alkışlar içerisinde, imzayı attılar. Ne oldu? Dava kazanan 4-C’liler 550-600 TL ödeme alıyorlardı bunu 114 TL’ye düşürdüler. Bir baktık aldığımız enflasyon farkı yüzde olan 1,8 uçmuş. 2 yıl önce imzalanan toplu sözleşme hükmünü değiştirmişler, çok bilmiş sendika başkanı da basmış imzayı. İşin acısı ne biliyor musunuz? Buna bütün kamu çalışanlarının isyan etmesi lazım. Yarım puanlık zam için kıyamet koparalım, bir yanlış imzayla, beceriksiz sendikanın öngörüsüzlüğüyle, her ay yüzde 1,8’lik zammı kaybedelim.

ÖNCE SORGULAYIN SENDİKAL TERCİHİNİZİ SONRA YAPIN

Şimdi kamu çalışanları bunu sormayacaklar mı? Problem olan sorgulamamaları. Kimse sormuyor, aldatan belli ama aldatanın yakasına yapışmıyorlar. Kamu çalışanları meselenin idrakinde sağlam bir sendikal tercih ortaya koymalıdır. Bu sadece bizim omuzlarımıza yüklenen bir sorumluluk değildir. Bunu beraberce anlatacağız. Eğer bunu üç beş kişinin sorumluluğuna bırakırsak başarıda o kadar olur.Memurda her toplu sözleşmede kaybeder.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!