Sakarya Detay Haber
Hatice Özkan

KABUL EDİLEMEZ..!

KABUL EDİLEMEZ..!
Bu haber 19 Kasım 2016 - 10:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ülke menfaatleri söz konusu olduğunda belki bizim milletimiz kadar tek yumruk olup kendi şahsi çıkarlarını bir tarafa atarak birlikte hareket edebilen bir millet bilincine sahip başka millet yoktur. En güzel örneğini (Kurtuluş mücadelemizde gösterdik. ) Bu her bireyimiz için onur verici bir tutum olmuştur. Çünkü bizler için önemli olan çocuklarımızın, geleceğimizin  güzel günlere ulaşmasıdır.  Hani derler ya ( hiç hoşlanmam bu sözden, fakat burada kullanmalıyım.) Günü kurtarmak sözü.

 Evet ülke olarak çetin mücadele gerektiren günler yaşıyoruz..!

Katıldığımız yada karşıt düşüncede olduğumuz uygulamalar Ohal ,bu hal kapsamında onaylanıyor ve bizlerin de kabul ederek bunlara uygun şekilde davranmamız gerekiyor .

İş yerleri eğitim sistemi her kamu kuruluşu yada özel sektörde yeni uygulamalar KHK ile önümüze  geliyor ve yaşamımıza dahil oluyor . Uygulamalara karşıt yada yanlı olup olmamak ayrı ayrı üzerinde konuşulacak , detayları ile tartışılması gereken bir konu . Fakat benim ve inanıyorum ki bütün Annelerin, özellikle Anneler diyorum, çünkü insanlığın da ötesinde bir bakış açısıyla bakıyor, Anneler için çocuklar mevzu bahis  olunca benim nacizane düşüncem ; çocuklar ile ilgili  suçların cezalandırılması konusunda sadece kadınların verdiği hükümlerin esas alınarak uygulamalar yapılmasıdır. Ne kadar mümkün olabilir hiç bilemiyorum . Fakat çok iyi bildiğim bir şey var ki, hiç bir kadın, anne olsun yada olmasın, çocuklara taciz , tecavüz eden bir yaratık ile çocuğunu evlendirerek ceza vermemek yoluna gitmez.

Gidilmesine de rıza göstermez. Çünkü bu ister kendi çocuğumuzu düşünerek, isterse bütün çocuklar göz önüne alınarak olsun, sadece bir an empati kurulduğunda, bu evlendirme adı altında o çocuğun sadece bedenini değil, zihnini , ruhunu, çocuk hayal dünyasını ve kendi dünyaya getireceği çocuklar için de gelecekte onun gibi insanlara güvenemeden , her an korku ile nefes alıp vererek yaşayan nesiller yetiştirerek, büyümekten tiksinerek büyüyen çocuklar düşünün..!  Bu sadece çocuklara verilmiş bir idam cezasıdır. Çocukları, geleceğimizi  öldürmeyin. Bunun uygulanması  gayri meşru yollarla zaten yapılıyor. Şeref yoksunu aileler sözde namuslarını tacize , tecavüze uğrayan çocuklarını ya katili ile evlendirerek yada kardeşine öldürttürerek o namussuz namuslarını tertemiz yapıyorlar. En azından ( resmiyet kazanmasına millet olarak hayır diyelim.)

Ben kendi adıma sorumluluğu ne olursa olsun . Kabul ediyorum . Bu cinayeti kabul etmiyorum. Bir an için dahi onay verecek varsa, sadece bir an o çocuğun kendi evladı olduğunu düşünmelerini rica etmiyorum. Bir insan olarak talep ediyorum.

Böyle bir şey KABUL EDİLEMEZ..!

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!