Sakarya Detay Haber

Yazarımız Ali Çetinkaya’nın İlk Kitabı Çıktı

Yazarımız Ali Çetinkaya’nın İlk Kitabı Çıktı
Bu haber 17 Ekim 2016 - 22:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Orhun Yayınları tarafından basımı yapılan kitap, Çanakkale’den Cumhuriyete adı duyulmamış kahramanların hikâyelerini konu alıyor.

Ali Çetinkaya kitapla ilgili şunları söyledi: “Uzun zamandan beri üzerinde çalıştığım “Adı Duyulmamış Kahramanlar” adlı kitabım 15 Ekim itibariyle basımı yapıldı.

Kurtuluş Savaşı’nın adı duyulmamış kahramanlarını, onları ön plana çıkaran olaylarla birlikte kaleme aldım. Kadın kahramanlar, çocuk kahramanlar, efeler, çeteler, casuslar, havacı kahramanlar, din adamları, futbolcu kahramanlar ve en son bayrağı 9 Eylül’de İzmir’de hükümet konağı gönderine çeken Yüzbaşı Şerafettin ile bitirdim.

Orhun Yayınları’ndan çıkan kitap 10 bin adet basıldı. Kendi kategorisinde kapsamlı ve iyi bir çalışma meydana getirmeye gayret ettim. Takdiri değerli okuyuculara bırakıyorum. İnşallah hayırlı olur, saygılar sunarım.” Şeklinde konuştu.

Ali Çetinkaya Kimdir?

Eğitimci-Yazar Ali Çetinkaya, 1964 yılında Adapazarı’nın Bakırlı Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini Bakırlı Köyü’nde tamamladı. Ortaokul ve Lise’nin bir bölümünü Arifiye Öğretmen Lisesi’nde okuyan Ali Çetinkaya; Lise öğrenimini Samsun Ladik Akpınar Erkek Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Trakya Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirmesinin ardından K.Maraş ile Bartın illerinde öğretmen ve yönetici olarak görev yaptı. 1998 yılında Sakarya’nın Geyve ilçesine atanmasının ardından, 2006 yılında Eğitim Uzmanı oldu.

Evli ve 4 çocuk babası olan Ali Çetinkaya, halen Sakarya’nın Geyve ilçesinde görevini sürdürmektedir.

Kitap temini için: 0530.113 7466

ktp-2 ktp-3 ktp-4 ktp-5 adiduyulmamiskahramanlar

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!