Sakarya Detay Haber

Saray’da Sünnet Şöleni

Saray’da Sünnet Şöleni
Bu haber 20 Eylül 2016 - 22:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

13 Eylül’de  “Vefa” Sosyal Derneği’nin organizatörlüğünde 6 imkansız ailenin çocukları için sünnet töreni yapıldı. Tören Hırdalan şehrinde bulunan “Sultan” şadlıq sarayında düzenlendi.

“Vefa” Sosyal Sosyal Birliği’nin düzenlediği hayır etkinliğinde tanınmış kişiler de yer alıyordu. Aralarında milletvekili Adil Aliyev, “Bakü-Haber” gazetesinin Genel Yayın Aydın Quliyev, Abşeron Kaymakamlığı temsilcileri, STK temsilcileri, medya mensupları ve sünnet edilen çocukların aileleri vardı.

Hayır tedbiri Azerbaycan Devlet Marşı çalınmasıyla  açık ilan edildi.

Tedbiri giriş sözü ile açan “Vefa” Sosyal Sosyal Birliği’nin kurucusu Vefa Esedova törene katılan herkesi selamladı. O böyle bir tedbirin geçirilmesinin esasa ilişkin bilgi verdi ve kaydetti ki, yönetim ettiği kurum imkansız ailelerin durumu ile ilgilenip: “Bu ailelerin sosyal durumunu araştırdıktan sonra bele qerara geldik ki, onların çocukları için sünnet töreni geçirelim. Sünnet edilecek çocukların bazısı babasız. Aile başkanı olmayan kadınlara destek olmak için böyle bir çalışmaya başladık. Bu çalışmada bize teşkilatımızın üyeleri destek oldu. Sünnet edilecek çocukların en küçüğü 8 aylık, büyüğünün ise 13 yaşında “.

V.Esedova yardım tedbirinin uygulanmasında onlara destek olan “Sultan” şadlıq sarayına ve onun rehberi Anar Memmedova teşekkür etti.

Hayır programına katılan Milletvekili Adil Aliyev “Vefa” Sosyal Birliği’nin kurucusuna ve rehberi Fatima Hacıbeyli’ye teşekkür ederek bildirdi ki, onlar bu işi görmekle maddi durumu ağır olan ailelere destek oldular: “Halkımızın milli geleneklerine uygun olarak gelirli ailelerin çocuklarının sünnet töreninin yapılması taqdirelayiqdir. bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sünnet edilecek bebeklere can sağlığı, mutluluk diliyorum. Ebeveynlerini ise bu vesileyle kutluyorum “.

“Vefa” Sosyal Derneği’nin başkanı Fatime Hacıbeyli konuşma yaparak kaydetti ki, kurum böyle bir hayır işlerini görmekte devam edecek: “Çocukların sünnet töreni Ejder Melikov adına 6 sayılı şehir hastanesinde baş tutacak. 8 güzel yavru sünnet edilecek. Çocukları sünnet edecek doktor Oruç Sefiyev . Biz ona da kendi teşekkürlerimizi bildiriyoruz ki, bu çalışmada bize destek oldu “.

Şebnem Naili ve Hamza Memmedlinin sunuculuğu ile gerçekleştirilen etkinlikte Vüqar Muradov, Tural Azimov, İrade Mehri, “Gilavar” ve “N brotrers” grubu yer alıyordu. Şarkıcılar seslendirdiği neşeli şarkılarla törene iştirak edenleri eğlendirdiler..

Hayır etkinliğinde “Vefa” Sosyal Birliği’nin üyesi Asif Qasımovun el işlerinden oluşan sergi de düzenlendi

(Nicat Hesenov)

98235 14264008_1265120636852713_8754255517634086937_n

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!