Sakarya Detay Haber

Londralılar Harekete Geçti

Londralılar Harekete Geçti
Bu haber 24 Haziran 2016 - 23:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Britanya’nın Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılma kararı almasının ardından Londra sakinleri de ‘bağımsızlık’ için imza kampanyası başlattı.

Britanya’nın AB üyesi olarak kalıp kalmayacağının oylandığı referandumdan ayrılıktan yana olanlar yüzde 52 oy oranıyla galip çıkmıştı. Sonucun ardından Başbakan David Cameron ekimde yapılacak seçimlerde yeniden aday olmayacağını açıklamıştı.

Kararın ardından bazı Avrupalı liderler AB projesinin geleceğine dair kaygılandıklarını belirten açıklamalar yapmıştı.

“Khan, Londra’nın bağımsızlığını ilan etsin”

Change.org’ta Londra’nın yeni seçilen belediye başkanı Sadık Khan’a hitaben bir imza kampanyası başlatan şehir sakinleri, “Londra uluslararası bir şehir; biz de Avrupa’nın kalbinde kalmak istiyoruz”dedi.

Ülkenin geri kalanının AB’den ayrılmayı kabul etmediği belirtilen kampanya metninde, “Bu kampanya Belediye Başkanı Sadık Han’a Londra’nın bağımsızlığını ilan etme ve AB’ye katılmak için başvurma çağrısı yapıyor” dendi.

‘Brexit’den sonra şimdi de ‘Londopendence’

Referandumun ardından başlatılan kampanyada birkaç saat içinde yaklaşık 35 bin imza toplandı.

Britanya’nın AB’den çıkışı için kullanılan slogan ‘Brexit’ti. Londra’nın bağımsızlığı için de ‘Londependence’ sloganı kullanılmaya başlandı.

Khan, ‘Paniğe gerek yok’ demişti

Khan, bu sabah yaptığı açıklamada paniğe gerek olmadığını belirterek Londralılara “Şehrimize yaptığınız devasa katkılara değer veriyoruz ve bu referandum sonucu da bunu değiştirmeyecek” diye konuşmuştu.

kaynak:http://yarinhaber.net/

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!