Sakarya Detay Haber
Rukiye Türeyen

Türkiye Kan Ağlıyor…

Türkiye Kan Ağlıyor…
Bu haber 24 Mayıs 2016 - 23:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İhanete uğruyoruz, ekmeğimizi bölüşüyoruz belki de… Yüreklerimizi yakan bir ihanet.

 

Türkiye’yi yıkan bir ihanet. Ülkemizde doğup büyüyen, bu toprakları koruyan kollayan ve onların sayesinde rahatça yataklarımızda uyuyabildiğimiz askerlerimizi hedef alıyorlar. Anneler babalar gözyaşı yerine kan döküyor gözlerinden…

Eşleri yalnız büyütüyor evlatlarını. Çocuklar, annelerine babalarını sorduklarında terörizme

Kurban mı gitti diyecekler? Ya da cennete gitti deyip biraz olsun teselli mi verecekler?

Ya analara kim teselli verecek?

Türkiye‘nin yüreğini yaktılar; yakmaya da devam ediyorlar. Kâh canlar alarak kâh ekmeğini yiyip suyunu içtiği vatanını benimsemeyip yok etmeye çalışarak geçiriyorlar günlerini. Bir insan nasıl tüm vücuduna bomba bağlayıp tıpkı denize balıklama atlar gibi, kalabalık bir yere atlayıp pimi çekiyor ve 100‘lerce insanın canına kast edebilir? Hem kendi canını yitiriyor hem masum onca insanın canını alıyor. Ne söyleyip kandırıyorlar bu tür kişileri inanın anlamış değilim sevgili okurlarım.

Bomba yüklü araçları ya karakol önüne ya da askeri lojmanların önüne bırakıp kendileri uzaklaşıyor ve uzaktan kumandayla infilak ettiriyorlar! Vicdan yoksunu insanlar! Anneleri oğulsuz babaları kanatsız bırakıyorlar. Bir de evliyse, dile getirmek bile istemiyorum yaşanıyor maalesef.

Son olarak Ankara olayı.. Son dediğime bakmayın siz, gün içerisinde kaç askerimiz polisimiz şehit düşüyor. Kaç ocağa ateş düşüyor, kaç çocuk babasız büyütülmek zorunda bırakılıyor kim bilir. Haberlere yansıtılmayan kaç şehit haberi var bizlerin bilmediği.

Haber yasağı denen bana göre kendini bilmezlik… Sosyal medya kullanıma kapatılıyor. Neyi kimden saklamaya çalışılıyorlar anlamış değilim, mantığım almıyor. Yasağı bırakalım da bu tür olay da diyemiyorum, toplu katliamlara nasıl çözüm getiririz onu oturup uygulamamız gerekiyor. Bu olayları gölgelemek değil, kökten kesmek lazım ki o zaman yasak getirme gibi zorunluluğa gerek kalmaz.

Peki, bu ülkenin sanatçılarına ne demeli? Ben diyecek kelimeyi biliyorum da satırlarıma yansıtmayacağım. Kimliğinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yazıyor ama gerçekte vatan haini. Size verilen emeklere yazık. Sizi dinleyen kulaklarımıza yazık. Size alkış tutan ellere yazık. Aslında söylenecek çok söz var ama her şeye sustuğumuz gibi, buna da susalım.

Susmak kimi zaman iyi olabilir. Bazı insanlarımız yaşananlar karşısında sessiz kalıyor. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın misali… Normal bir olaymış gibi karşılıyorlar şehit haberlerini. Alışkanlık oldu belki de. Bir vah vah deyip geçiliyor. Şehit haberleri bütün hızıyla devam ederken gazi olan askerlerimizde var. Bir nevi sonradan engelli olunuyor. Bir madalyayla avutulan gazilerimiz. Sonrasında hiç hatırlanmayan gazilerimiz. Vatanları uğruna savaşarak ayağını, kolunu, gözünü kaybeden onlar değillermiş gibi, unutuluyorlar. Oysaki onların askerlik anıları bambaşka. Kimi yanında arkadaşını şehit verdi kimi de hayallerini feda etti bir kahpe kurşuna.

Neden peki? Vatan sağ olsun diye… Evet, vatan sağ olsun bakalım nereye kadar sağ ve salim kalacak aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu güzel vatanımız.

Gazilerimizin unutulduğu vatan; hainlerle çevrelenmiş vatanımız sağ olsun.

Rukiye Türeyen

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!