Sakarya Detay Haber
Rukiye Türeyen

Annelerimizin Sevgisi Bir Güne Sığmaz

Annelerimizin Sevgisi Bir Güne Sığmaz
Bu haber 07 Mayıs 2016 - 23:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Anneler ayağı öpülesi, ayağına cennet serili annelerimiz…

Yanımızda olunca değerlerini bilmeyiz. Göçüp gidince de ya yaptıklarımızdan pişman oluruz ya da aldırış etmeyiz. Cefakâr ve vefalıdır; kendini korumaz çocuklarını koruduğu kadar. Dokuz ay karnında taşır, Yüce ALLAH biz kadınlara öyle bir sabır vermiş ki; hiç yorulmayız karnımızda taşımaktan. Hatta sabırsız davranır bir an önce gelsin isteriz bebeğimiz. Dile kolay sevgili okurlarım, tam dokuz ay. Bir seneye yakın neredeyse…

Maalesef o dokuz ayı unutan evlatlarımız var. Dokuz ayı umursamayıp, sanki dünyaya getirdin madem uğraş bakalım dercesine, bağırıp çağırıyor hatta ve hatta dövüyor. Bir de aile içi şiddet varsa, çocuğun yanında annesi dövülüyorsa babası tarafından, çocukta şiddeti yararlı bir şey zannedip büyüdüğünde eşine veya çocuklarına ve belki de annesine şiddet uygulayabiliyor!

Anneler gününü ve buna benzer sevginin sığdırılmaya çalışıldığı günleri sevemedim. Elinde imkân varsa git annene her gün hediye al… Neden anneler gününe özel alınır hediyeler? Bu anneler günü bana göre saçma. Annesiz çocuğu düşündünüz mü hiç? Siz, anneler günü için annenize hediye seçerken annesi olmayanlar, keşke annem yanımda olsaydı ona bir gün değil her gün hediye alsaydım diyenler. Bizi dünyaya getiren, el bebek gül bebek büyüten ve biz çocuklarına bakmaktan bıkmayan annelerimizi bir güne hapis etmeyelim, onları her gün sevip hediyeler alalım. Gönüllerini hoş tutalım, anne duası çok önemlidir.

Bazılarınız bana kızabilir fakat ben günlük kutlamalara karşıyım. Hele ki konu anne olunca, annelik bir günde yaşatılmayacak kadar güzel bir duygu ve bu duyguyu anne olan daha iyi anlar. Elbette herkesin görüşü farklı olabilir. Düşüncelerime katılmayabilirsiniz. Aynı düşünceleri paylaştığım okurlarım da vardır mutlaka. Her okurumun düşüncesine saygım sonsuz.

Anneler günü, babalar günü, sevgililer günü, engelliler günü…

Bu tür günler alışveriş merkezlerini sevindiriyor. Çiçek satışlarını arttırıyor. Çark bir şekilde dönecek ve evlere ekmek gidecek. O evlerde de anneler var, önemli olan o annenin kursağından haram lokma geçirmemek, bir anne ne ister ki başka? Ne hediye ne de para pul.

Çocukları sağlıklarını yitirmiş anneler yani engelli bir çocuğa sahip olan annelerimiz. Peki, onlar ne ister? Hiç sorduk mu? Bir engelli annesine ne istediğini sorduğunuzda alacağınız cevap muhtemelen şu olur; kendisi vefat ettiginde çocuğuna bakacak vicdanlı bir baba veya vicdanlı bir kardeş hepsi bu…

Rukiye Türeyen

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!