Sakarya Detay Haber
Nihal Akar

Öğretmen Mi ? Sokak Serserisi Mi?

Öğretmen Mi ? Sokak Serserisi Mi?
Bu haber 03 Mayıs 2016 - 23:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bugün, Sakarya merkezinde bulunan bir özel kolejin önünde arabamızı durdurduk. Okulun karşısında ikamet eden dernek hasta üyemizden bir evrak alacaktık. Tam o sırada talebelerin okul çıkışıydı. Lise bölümü olan bir grup genç kız bir erkek hocayla muhabbet ederek  okuldan çıktılar.

iki genç kız hocalarına jest yapmak istediler ve bir sitenin bahçesinden kaldırıma uzanmış gül dalından iki adet beyaz gül kopartıp birini hocalarına takdim etmek istediler, aldıkları tepki karşısında eşim ve ben şok oldum.

Bir erkek öğretmen lise çağındaki talebelerine yüksek bir sesle hadi oradan lan …!!! kadın erkeğe çiçek mi verirmiş  diyerek hem azarladı hem de alaycı bir tavırla sırıtarak yürümeye devam etti. Bu tepki karşısında genç kızlar ise hocam teessüf ederiz  biz yoldan geçen her hangi bir erkeğe çiçek vermiyoruz ki, çok değer verdiğimiz ve sevdiğimiz hocamıza size takdim etmek istedik dediler. Bunun üzerine ise  tekrar ben öğretmen isem  erkek değil miyim?  lan… !!! diyerek

ukala tavırlarına devam ederek diğer talebelerle yürümeye devam etti.

Ellerinde çiçekle kaldırımdaki iki liseli genç kızın üzüntüsü ve hayal kırıklıkları oldukça aşikar görünüyordu.

Şimdi soruyorum kendi kendime gelecekte bu genç kızlarımız eşlerine çiçekle jest yapmanın doğru olmayacağını ve eşinin onu azarlayabileceğini düşünecek. Ne yazık ki bunu ona lisede eğitim aldığı veya aldığını zannettiği ve çok sevip değer verdiği öğretmeni öğretti.

Bu nasıl bir algı? Nasıl bir bakış ?

ÇİÇEK, EVET ÇİÇEK İNSANLARA GÜZELLİK İÇİN YARADAN TARAFINDAN YARATILMIŞ, KADINA ERKEĞE AYRI YARATILMAMIŞ.

Yarın o kolejin yöneticilerini bizzat ziyaret edip duyduğum rahatsızlığı dile getireceğim.

Gördüğüm bu, ya görmediklerimiz. Acaba, eğitim öğretimde gençlerimize nasıl olumsuz örnek teşkil eden kendini eğitimci zanneden öğretmen demeye dilim varmayan bu şahsiyette kişi veya kişilerin var olduğunu görmek yüreğimi sızlattı.

Gençlerimize doğru yaklaşım, iyi anne iyi baba teşkil etmemiz  için okulların  biz velilere verdiği seminerlerin acaba kaç tanesini öğretmenlerine veriyor…!!!
Ben, çok eli öpülecek, önünde saygı ile eğilecek öğretmenler de tanıdım. Onlara bir kez daha saygılarımı sunuyorum. Onlar, önce insan olmanın erdemine ulaşmış güzel insanlar güzel öğretmenlerimizdir.

Nihal Akar

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!