Sakarya Detay Haber
Derya Savaş Alkan

Saç Aksesuarları Ve Doğal Görünümlü Saçlar

Saç Aksesuarları Ve Doğal Görünümlü Saçlar
Bu haber 13 Nisan 2016 - 19:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Doğal saçlar moda olduktan sonra sürekli aynı tarzlarda saçlar görmeye başladık peki bunları eski moda kalıp topuzlardan ya da düğün maşası diye tabir edilen yoğun görünümlerden nasıl kurtarabiliriz? Yani biraz daha şık görünüme kavuşmak için neler yapmalıyız?

Öncelikle doğal görünümlü saçlar nasıl olur sorusunu cevaplamak ve bundan biraz bahsetmek istiyorum. Hepimizin alışılageldiği şekilde kullandığımız topuzlar, spreylenmiş kalıp şeklinde saçlar, aynı şekilde maşalar ve diğer bir sürü model tarih olmak üzere en azından yapıldığında ortaya çıkan tek şey demode bir görüntü. Fakat burda bahsettiğim şey hiç sprey kullanmadan ya da hiçbir şekilde düzeltmeden saç yapmak değil tabii ki de, spreyi de en bilinen örnek olduğu için verdim. Saçta ve makyajda da yavaş yavaş popüler olmaya başlayan trend uğraşılmamış gibi olması ve doğal durması fakat böyle gözükten sonra bununla ne kadar uğraştığımızın bir önemi yok, ssht… Sır.

Bu trendi hangi modeller üzerinden nasıl uygulayabileceğimizden sonra aksesuarlar kısmına geçiş yapacağım. Doğal görünümlü saçlarda yıllardır vazgeçmeden yapabileceğimiz saç modeli düz fön onun asla modası geçmez zaten fakat bunun dışında ise dışa ya da içe dönük fön çektirmek yerine ikisini birden uygulatmanız daha dağınık ve salaş bir görüntü oluşturmakla beraber saçlarınız daha da hacimli gözükecektir. Bunun dışında da örgü kesinlikle bu trendin baş tacı. İster topuzlarınızda, ister taç ya da yarım topuzlarınızda ya da klasik şekliyle uygulayabilirsiniz. En genel görünümü iste topuzlarda ve atkuyruklarını biraz daha salaş bırakmak ve önden bebek saçlarınızı çıkarmanız olacaktır. Son olarak ise saçlarınızı illa dalgalı yapmak istiyorsanız bozuk maşayı ya da dalgalı fönü tercih edebilirsiniz.

Özel günlerde bu saçları biraz daha gösterişli bir şekilde kullanmak ya da o günün konseptine şık elbiselerinize hafif bulduğunuzda saç aksesuarlarını kullanabilirsiniz. Daha düz bir kıyafet tercih ettiyseniz saç aksesuarınızla havasını değiştirebilir ya da kıyafetinizin tarzınıza saçınızı uyduramadıysanız bu trendi uygulamayı tercih edebilirsiniz. Bu trendi örneklerle çoğaltmak mümkün o yüzden ilham alıp kendinize uygulamanız daha güzel olacaktır.

IMG_7733IMG_7732IMG_7731IMG_7730IMG_7729IMG_7728IMG_7727IMG_7726

Derya Savaş Alkan

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!