Sakarya Detay Haber
Osman Karataş

Amaç İç Savaş Çıkarmak

Amaç İç Savaş Çıkarmak
Bu haber 23 Mart 2016 - 19:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçenlerde rastladığım bir dostum; dikkat edelim ülkemizde iç savaş çıkarmak için tüm istihbarat ajanları güneydoğuda para dağıtıyor dedi.

Sanırım şaka yapıyorsun diye takılınca, KGB’de görev yaparken birçok kez Türkiye’ye gelen Mihail Şikodrin, adlı bir ajanın açıklamalarından bahsetti.

Şikodrin, “Yıllar önce emekli oldum. Ancak tüm istihbaratçılarda olduğu gibi biz de haberleşme ve dünya ile ilgili gelişmeler, görüşmeler ve bilgiler ile ilgileniriz.

Sizin aracılığınız ile bazı uyarılarda bulunmak istiyorum. Hızla büyüyen ve gelişen bir ülkeniz var.

Bu tartışmasız bir gerçek. Giderek Avrupa, Balkanlar ve özellikle de Ortadoğu’da, hatta Afrika’da güçleniyorsunuz. İşte bunu başta İsrail olmak üzere, Avrupa ülkeleri istemiyor” demiş.

Tabi ilk bakışta varsayımmış gibi görünse de, son olaylarla birlikte analiz yapıldığında adam sanırım doğruları söylüyordu.

Birçok ülkenin ajanlarının Türkiye’de olduğunu ve büyük miktarda paralar dağıtarak halkı ayaklandırmak istediğini belirten arkadaşıma,

istihbaratçı Rus şöyle söylemiş: “Amaç siyasi ve ekonomik istikrarsızlık çıkarmak.

Seçimden hemen sonra geliştirilen yeni bir plan ile Türkiye’de Türk-Kürt kavgası başlatarak iç savaş çıkarmak öncelikli hedef.

İç savaş için seçtikleri yerler başta Mersin olmak üzere, İskenderun ve Adana. Dalga dalga İzmir ve İstanbul’a yayılmasını planladıkları iç savaşı için her türlü planlar hayata geçirildi.

Doğru adımlar atarsanız, bunu önleyebilirsiniz.” Demiş.

Son taksim saldırısı faili ve yönlendirildiği terör örgütüne baktığımızda istihbaratçının dedikleri  olgunlaşamaya başladığını müşaade etmek mümkün gözükmekte.

İç savaş çıkarmak istemelerinin nedenlerine şöyle bir bakacak olursak;

Halkı, yıllardır eski Türkiye rejiminin sahnelediği oyunda figüranlık yaptıran küresel baronlar ve taşeronları Türkiye’nin dimdik ayakta durmasını ve kendi politikalarını kendisinin üretmesini asla müsaade etmedi.

Tayyip Erdoğan’ın siyaset sahnesine girmesiyle birlikte hedefe konulması onun buraya ait yerli bir siyasetçi olmasıyla yakından bir ilgisi bulunmaktadır.

Öyle ki Erdoğan, yıllardır Türkiye için çizilen çerçevenin dışına çıkarak ülkenin kendi ayakları üzerinde durması, zenginleşmesi, demokratikleşmesi ve birliği için büyük gayret gösterdi.

Çözüm süreci tam da bu noktada önemli bir projeydi. Kürt sorununun ilk defa sahici anlamda masaya yatırıldığı,

Türk Kürt ittifakının medeniyet perspektifli ele alındığı, Ortadoğu’yu da kapsayan yerli ve özgün bir projeden bahsediyoruz.

Bir taraftan içeride köklü reformlar yapan Türkiye diğer taraftan Kuzey Irak’la sağlam anlaşmalara imza attı.

Barzani ve Erdoğan’ın eş zamanlı operasyon geçirmesinin bir nedeni de budur. Erdoğan liderliğinde 2071’e hedef yapan bir Türkiye, 100 yıldır Ortadoğu’nun yer altı ve yer üstü zenginliklerini sömüren küresel baronlar tarafından rahatsızlık uyandırdı..

Yıllardır ülkeyi Ergenekon yapılanmasıyla kontrol altında tutan bu güçler Ergenekon’un tasfiye olmasıyla birlikte devreye paralel yapıyı onun da deşifre olmasıyla terör örgütlerini ve medyasını yeniden dizayn ederek karşımıza çıkardı.

Deyim yerindeyse Türkiye’ye bir ceza kesildi. Erdoğan bu sebeple diktatör, Yezid ve iktidarlığı uğruna ülkesini harabeye döndüren bir lider olarak takdim edildi/edilmekte.

Ankara’da görülen o ki dış istihbarat desteği alınarak yapılan profesyonel bir saldırıyla karşı karşıyayız.

İşin propaganda kısmı ise ilgili kesimlere havale edilmiş gibi… Bombalı saldırıların hemen ardından “Katil Erdoğan” şeklinde atılan sloganlardan,  bu minvalde ardı ardına yapılan açıklamalardan ve sosyal medya da yürütülen algı faaliyetlerinden anlıyoruz ki bu saldırı, üzerinde çalışılmış, algısı ve kurgusu önceden hazırlanmış organizeli bir saldırı..

Yılmamalıyız, asla kata pirim vermemeliyiz, illerde komşumuz olarak yaşayan masum kürtleri pkk ve uzantılarıyla eş görmemeliyiz.

Bu tarz kışkırtıcıların oyunlarına gelmemeliyiz, özetle sapla samanı ayırmalıyız/karıştırmamalıyız.

Evet doğrudur bölgesinde yıldızlaşan bir Türkiye birilerinin her daim karıştırmak isteyeceği hedef ülkedir, bizler Müslüman ferasetiyle bunların üstesinden gelecek güce ve birliğe her zaman sahip olduğumuzu, yüksek İslam değerlerimizi unutmamamız gerektiğini hatırlatmak isterim.

Kimler bu ülkede savaş çıksın diye derin stratejik oyunlar kurarsa kursun emin olunuz ki başaramayacaklar.

Çünkü Mevla’mız  Ülkemizin kalkınması İslam alemine rol model olması için yapılan duaları boş geri çevirmeyecektir.

Selam ve Dua İle

Osman Karataş

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!