Sakarya Detay Haber
Derya Savaş Alkan

Makyaja Yeni Başlayanlar İçin Temel Adımlar

Makyaja Yeni Başlayanlar İçin Temel Adımlar
Bu haber 15 Şubat 2016 - 19:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cildinize iyi baktığınız sürece makyaj için işinizi kolaylaştırmış olacaksınız. Ten ürünlerinin yüzündeki duruşu bambaşka olacaktır.
Makyajla uyumamak gerekir, makyajla uyuduğunuz zaman kurumuş rimeller kirpiklerinizin dökülmesine sebep olabilir.
Cilt tipimizi belirleyip eğer kuruysa likit ürünleri, yağlı ise pudra formundaki ürünleri tercih etmemiz gerekir.
Dudakları nemlendirmek ve bakım yapmak cilt bakımına dikkat etmek kadar önemlidir. Rujun duruşunu anında değiştirir.
Kaşlarınıza modaya göre değil de yüz hatlarınıza göre şekil verdirmeniz gerekir, bu başlıca göz ve tümüyle makyajınızı değiştirebilir.

Fondoten, kapatıcı, pudra, ruj, allık neredeyse hepimizin makyaj çantasında olan ürünler ama makyajınızda değişik vurgular yapmak için aşağıdakilere göz atmanızı tavsiye ederim.

1.Makyaj Bazı/Nemlendirici

2.Transparan Pudra

3.Ten Rengi Göz Kalemi

4.Kirpik Kıvırıcı

5.Kaş Maskarası

6.Kontür Pudrası/Bronzer

7.Aydınlatıcı

* Makyaj bazı ya da nemlendiriciyi makyaj yapmadan 10 dk önce uygularsanız makyajınızın kalıcılığını arttırmış olacaksınız.
* Normal pudra uygulayıp makyaj yapıyorsanız bu adımı geçin. Fakat fondoten kullanıyorsanız üzerine bir de renkli pudrayı uyguladığınız zaman un kurabiyesine dönmeniz an meselesi. Eğer fondoten ve kapatıcınızı sabitlemek için ten makyajın üzerinden transparan pudrayla geçebilirsiniz.
* Göz pınarlarını aydınlatmak için genelde beyaz kalem ya da far kullanılır ama bunu daha güzel bir şekilde yapmak için nude olarak da adlandırılan ten rengi kalem kullanabilirsiniz.
* Bence makyajın en önemli adımı kirpikler bu yüzden çeşitli etkiler vaadeden rimeller kullanıyoruz. Rimellerin etkisini arttırmak için rimel uygulamadan önce kirpik kıvırıcı kullanmayı denemelisiniz.
* Kaşlarınız dağılıyorsa onları kaş maskarasıyla sabitleyebilirsiniz.
* Son iki maddeden bir arada bahsedeceğim. Son zamanlarda popülaritesi gittikçe artan kontür ve aydınlatma işleri için bronzer ya da ten renginizden iki üç ton koyu fondoten ya da pudra kullanabilirsiniz. Aydınlatma işlemi için sedefli farlar ya da aydınlatıcı ürünleri tercih edebilirsiniz.

IMG_7256 IMG_7257 IMG_7258 IMG_7259 IMG_7260 IMG_7254 IMG_7255

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!